לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מתנגד לשותפות מרצ - ש"ס בהסתדרות

ח"כ עזרן: לא אצטרף לקואליציה גם אם ש"ס תחזור לממשלה

לש"ס יהיו רק חמישה חברי כנסת ולא שישה", אמר


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 20/05/1994 (יום ששי)
ח"כ הרב יוסף עזרן לא יצטרף לקואליציה גם אם ש"ס תשוב לממשלה. כך הודיע עזרן בראיון ל "מחנה החרדי", בטאון חסידות בעלז בירושלים.

הרב עזרן, שהתנגד להליכה משותפת ברשימה אחת עם מרצ להסתדרות, נשאל בראיון אם בעקבות הביקורת שהעלה על שיתוף ש"ס עם מרצ, אם יצטרף לקואליציה עם שובה של ש"ס לממשלה. על כך ענה: "בשום פנים ואופן. לש"ס יהיו רק חמישה ח"כים, ולא שישה".

לדבריו, הוא יצביע בכנסת "על פי דעת תורה ועל פי מצפונו, לגופו של עניין". לשאלה אם משמעות הדבר היא שהוא יפרוש מש"ס, אמר שלא, אולם הוא ימשיך להילחם למען הגדלת התורה בקרב בני עדות המזרח והספרדים, ובכנסת יצביע בנושאים מדיניים נגד השמאל ומלחמתו בדת, ללא שיקולים קואליציוניים. לדבריו, הוא מנתק את עצמו מכל תפקיד וטובת הנאה כדי להיות חופשי בפעילותו הפרלמנטרית, וכנראה גם יתפטר מתפקיד סגן יו"ר הכנסת.

הרב עזרן אמר, כי יש הבדל בין חברי מפלגת העבודה לחברי מרצ. לדבריו, האחרונים ממהרים להכעיס. לדעתו, ש"ס צריכה לשוב ל "חיק אמה", כלומר למחנה החרדי, "שהם השותפים הטבעיים שלה".

עזרן מגלה, כי לפני הבחירות להסתדרות נפגש עם ראש הממשלה וניסה לשכנעו להחזיר את חיים רמון לממשלה בתפקיד שר הבריאות, כדי שלא ירוץ להסתדרות עם ש"ס ומרצ.

דבריו של הרב עזרן באים לאחר שהצעתו לפרק את השותפות מרצ - ש"ס בהסתדרות, ולהקים סיעה נפרדת לא נתקבלה בתנועתו.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1994

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יפו 216, ירושלים (מפלגת ש"ס) | רחוב דובר שלום 16, ירושלים (מערכת המחנה החרדי - קריית בעלז) | רחוב דרור 7, ראשון לציון (הרב יוסף עזרן היה רבה של ראשון לציון) (רבנות - המועצה הדתית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.