לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב הירש יהיה בפמלייתו של ערפאת בביקורו ביריחו


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 12/06/1994 (יום ראשון)
הרב משה הירש, "שר החוץ" של נטורי קרתא, המיועד לכהן כ "שר לעניינים יהודיים" בממשלת ערפאת, יוצא היום לתוניס לפי הזמנת ערפאת כדי ללוותו בפמלייה שלו בדרכו ליריחו. הרב הירש נושא בידו לערפאת שי בצורת רפליקה של ירושלים עשויה כסף טהור, שתימסר לו בביקורו בתוניס, בצירוף הקדשה ואיחולים ש "ירושלים תוחזר לעולם המוסלמי עד ביאת משיח צדקנו".

בהקדשה נאמר בין היתר: "תענוג גדול וכבוד לנו להגיש להוד מעלתו אהובנו הנשיא אבו עמאר את הרפליקה של ירושלים. אני מתפללים שקדושת העיר ירושלים תוחזר ליסודותיה הרוחניים ותחזור עטרת ליושנה תחת השלטון הפלסטיני. צו השעה שהעיר ירושלים תהא עיר בטוחה לכל האנושות ומקור לשלום ולכבוד לעולמי עד. אנו מודים לממשלה הפלסטינית ששחררה את חלק הארץ מהכיבוש הציוני בתחילת עזה ויריחו ותמשיך לקחת הכל באפוטרופסות".

לשאלה, אם יש אפשרות לקיים מפגש בין האדמו"ר מסאטמר, השוהה בארץ, לבין יאסר ערפאת, אם יגיע ליריחו כשהאדמו"ר עדיין בארץ, ענה הירש כי נציגו של האדמו"ר מסאטמר הכריז בטלוויזיה וברדיו שהעדה החרדית והאדמו"ר אינם מקבלים את הסכם השלום, שנחתם עם האדם שידיו מגואלות בדם יהודי.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1994

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: יריחו, פלשתין | רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער)) | Hammam Chott, תוניסיה (מפקדת אש"ף משנת 1984-1993)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות