לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מינהל מקרקעי ישראל העלה את דמי החכירה לגימלאים בקרית-משה ב- 800%


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | כלכלה וחברה (עמוד 7) - 16/06/1994 (יום חמישי)
מינהל מקרקעי ישראל העלה את דמי החכירה לשנת 1994 של חברת "תוכנית שיכון תומך" ב-800 אחוז. ההעלאה פגעה ב-240 משפחות של גימלאים וקשישים הגרים בשיכון ותיקי ההסתדרות בשכונת קרית-משה בירושלים, שהוקם בשנת 1952 על קרקע של מינהל מקרקעי ישראל.

דיירי השיכון קיבלו בימים אלה ממינהל מקרקעי ישראל חשבון לתשלום דמי חכירה לשנת 1994 שהועלה מ- 41.15 שקל ל- 322.92 שקל - העלאה של 800 אחוז.

מנהל "תוכנית שיכון תומך", יהודה ניר [(בעיתון נכתב בטעות יהודה ניב - א.ז.)], שלח מכתב אל מינהל מקרקעי ישראל והעתקים לשר השיכון והבינוי, מבקרת המדינה, ושדולת חברי הכנסת למען הגימלאים שבו העמיד אותם על "עושק הדיירים".

לדבריו בתי השיכון הם בתי בטון אפורים, גגות הרעפים מתפוררים והקירות ספוגים רטיבות, וערכם נמוך מערך הדירות באזור. דירות אלה משמשות מגורים לגימלאים וקשישים והן ביתם היחיד לעת זקנה. דירותיהם של הדיירים שהלכו לעולמם נמכרו ומינהל מקרקעי ישראל היוון את דמי החכירה.

"לא ייתכן להעלות את דמי החכירה ב- 800 אחוז כאשר מדד יוקר המחיה לשנת 1993 עלה ב-11 אחוז בלבד", כתב ניר במכתבו למינהל מקרקעי ישראל וביקש לבטל כליל את דמי החכירה ולאפשר לגימלאים הקשישים לגור בדירותיהם את מספר השנים שנותרו להם ללא דמי חכירה, ובעת העברת הדירות יהוון מינהל מקרקעי ישראל את החכירה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר כלכלה וחברה 1994

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב שמאי 6, ירושלים (מינהל מקרקעי ישראל (בשנות ה-70 וה- 80)) | רחוב קרית משה, ירושלים (שיכון ההסתדרות קרית משה - רחוב גת)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.