לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

משלחת חרדית מארה"ב תבוא לפשר באגו"י


מאת: סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 17/01/1983 (יום שני)
משלחת שלום רמת דרג של היהדות החרדית באמריקה עומדת להגיע לישראל, במטרה למנוע את הקרע ב "אגודת ישראל" ולהשיב את השלום שהופר לאחרונה במחנה החרדים, עקב הכינוס למען תיקון חוק "מיהו יהודי", שנערך לפני שבוע ב "בנייני האומה" בירושלים.

על שיגור המשלחת הוחלט ב "אגודת הרבנים" באמריקה, העומדת תחת השפעתה של "אגודת ישראל", מתוך חשש כי אם יחול פילוג ב "אגודת ישראל" הוא עלול להתפשט גם מחוץ לגבולות הארץ. הפילוג עלול לפגוע קשות ביהדות החרדית של אמריקה וקנדה.

במשלחת מיוצגים גדולי הרבנים וראשי הישיבות, והיא מורכבת מאישים תורניים, המקובלים על שני הפלגים של "אגודת ישראל" בארץ, החסידי והליטאי.

בינתיים נוצר פלג נוסף בתוך המחנה החסידי, הגורס שלא די בהוספת המלה "כהלכה" לחוק "מיהו יהודי". המדובר בחסידי בלז, שרבם הרב יששכר דב רוקח נמנה עם חברי מועצת גדולי התורה, ואינו הולך בתלם של "אגודת-ישראל". פלג זה טוען כי אפילו אם נוסיף את המלה "כהלכה" היא לא תפתור את הבעיה שבגללה מתנהל המאבק נגד הכרה בגיור הרפורמי והקונסרבטיבי. לכן הם מציעים שכל סמכויות הגיור יימסרו על פי חוק לבתי הדין הרבניים, בדומה לנישואים וגירושים.

דפים בנושא:


הערות: העובדה שרנ"ז שמר וסימן גזיר עיתון זה, וכמובן נושא הכתבה, והכתבה: הקרע באגו"י עובדה קיימת, מלמדת שכתבה זו נכתבה על ידו.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1983

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב גשר החיים, ירושלים (מקור ברוך - ביתו של האדמו"ר מבעלז הרב יששכר דב רוקח בשנות ה-80 (משוער)) | רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | 132 Nassau Street, ניו יורק, ארצות הברית (אגודת הרבנים בארצות הברית - Union Of Orthodox Rabbis Of The United States And Canada)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות