לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ביקורת בקהילה השומרונית על פגישות קבוצות מתוכה עם ערפאת


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 21/09/1994 (יום רביעי)
הקהילה השומרונית בארץ מפולגת בשל פגישות של קבוצות מתוכה עם יאסר ערפאת בעזה, בניגוד לעמדת ראשי בית הכהונה השומרוני ונציגי הקהילה הנבחרים. מטרת הפגישות היא לשמוע מהן תוכניותיו של ערפאת לגבי השומרונים כאשר שכם תהיה תחת שלטונו.

לפני כחצי שנה, בשיחה מתוניס לירדן שקיים ערפאת עם פלג אלטיף, מזכיר הקהילה השומרונית בשכם ובקרית לוזה שבהר גריזים, התבטא ערפאת כי ישמור על האינטרסים של הקהילה, יגדיל את תקציבה וכן את מספר הפקידים בעדה. הקבוצות היוצאות לעזה כעת מבקשות להבטיח קיום ההבטחות.

הביקורת של חלק מחברי הקהילה על היוצאים היא כי מניעיהם אישיים - לשפר עמדות לעתיד נוכח שינוי המצב המדיני. ההבטחות שנתן ערפאת לאלטיף צריכות להתקיים בבוא העת, כאשר ערפאת יגיע לשכם, אך יש עתה להפסיק מיד את המירוץ המגוחך לעזה ולשמור על המשך אי-המעורבות של הקהילה השומרונית בהתרחשויות הפוליטיות. מעורבות תגרום, לדבריהם, נזק לקהילה.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1994

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: הר גריזים, פלשתין (השכונה השומרונית בהר גריזים - קרית לוזה) | Rimal, עזה, פלשתין (שכונת רימאל - מעונו ומפקדתו של יאסר ערפאת) | שכם, פלשתין (חראת סמארה (ח’ירבת סמארה) - הרובע השומרוני בשכם (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות