לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב הירש: הספר שנתן ערפאת לרבין פסול לקריאת התורה


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 10/11/1994 (יום חמישי)
בספר התורה מתימן שיאסר ערפאת העניק כשי לראש הממשלה יצחק רבין חסרה יריעה שלמה, ולפי ההלכה הוא פסול לקריאת התורה, גילה הרב משה הירש, "השר לעניינים יהודיים" במועצת האוטונומיה הפלסטינית. הוא אמר את הדברים בישיבת ממשלת זוטא שמקיים יאסר ערפאת עם הרב הירש בתחילת כל שבוע, מכיוון שנבצר מהרב הירש להשתתף בישיבות ממשלה שערפאת מקיים בשבת.

בישיבה האחרונה שנערכה בתחילת השבוע מסר הרב הירש שי לערפאת, שעון מתוצרת סייקו המראה את שינויי הזמנים בארצות שונות בלחיצת יד. הרב הירש סיפר לערפאת שבקונסוליה האמריקאית בסעודיה חיים לפי השעון הערבי שנהוג במאה שערים.

אחד ממקורבי ערפאת סיפר לרב הירש כי את ספר התורה שמסר ערפאת לרבין לפני שמחת תורה כתב סופר סת"ם, מומחה ובקי בטהרה ובקדושה, ולפני כל כתיבת המלה ה' היה הולך למקווה טהרה. ספר התורה נכתב לפני 170 שנה, ונרכש על ידי ערפאת בכסף מלא כדי להציגו במוזיאון של המדינה הפלסטינית.

מכיוון שקשה היה להוציאו מתימן, הסירו את הנרתיק, הורידו את הידיות וארזו את הקלף במזוודה. כנראה עדיין היה קשה להכניס את כל הקלף במזוודה, ולכן תלשו יריעה מפרשת בראשית. המקורב הבטיח לרב הירש כי בעוד זמן קצר הוא ימציא את היריעה, ואז יחברו אותה לספר התורה, שיהיה כשר לקריאת התורה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1994

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Rimal, עזה, פלשתין (שכונת רימאל - מעונו ומפקדתו של יאסר ערפאת) | רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות