לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בכיר בקק"ל: הערבים הישראלים - הסכנה האמיתי לקיום המדינה


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 5) - 20/12/1994 (יום שלישי)
נשיא קק"ל בקנדה, אבנר רגב, אמר באחרונה כי הערבים הישראלים הם הסכנה האמיתי לקיומה של מדינת ישראל, ולא הפלסטינים בשטחים או ערבים מחוץ למדינת ישראל, מוסר העיתון "ישראל שלנו", היוצא לאור בניו-יורק.

רגב, שמילא בעבר תפקיד בכיר בשירות הביטחון, אמר את הדברים לרדיו הישראלי במונטריאול. הוא נימק את קביעתו בכך שעד לפני מספר שנים מנתה האוכלוסייה הערבית בישראל בין 12 ל-17 אחוז מהאוכלוסיה, ובעקבות גידול טבעי מהיר מגיעה כיום ל-21 אחוז.

לדבריו, יוכלו הבוחרים הערבים להכניס לכנסת הבאה 14-15 חברי כנסת ערבים, שיקבעו איזו מפלגה תרכיב את הממשלה הבאה. בעקבות הנהגת בחירות אישיות לראשות הממשלה, יוכלו המצביעים הערבים לקבוע גם מי יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל.

בתשובה לשאלת מאזינים, אמר רגב כי בקרוב ייושמו הסכמי השלום עם הפלסטינים, ואז תועלה בכל חריפותה בעיית הערבים בישראל. לדעתו, ידרשו הערבים הישראלים זכויות להגדרה עצמית כמיעוט מוכר, ואולי גם את ביטול החוק השבות.

רגב האשים את ראשי המדינה בניסיון להתעלם מן הבעיה, והזהיר כי לא יוכלו להמשיך לעשות זאת כאשר ידרשו הערבים הישראלים להפוך את ישראל מדינה השייכת לכל אזרחיה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1994

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 993 E 17 st., Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מערכת "ישראל שלנו") | 550-5757 Cavendish Blvd, מונטריאול, קנדה (קרן קיימת לישראל קנדה - JNF Canada)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.