לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בדיקות קפדניות לכנף עוף


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | מה בירושלים (עמוד 11) - 22/12/1994 (יום חמישי)
בסעודה חגיגית שנערכה לכבוד אריאל שרון בקווינס, מתח שרון ביקורת חריפה על ממשלת רבין

קשה לשכוח את ההתקפות החריפות של הרב עובדיה יוסף על ראשי הליכוד, כמו למשל הכינוי אוכלי נבילות וטריפות. ונדמה כי כמה מראשי הליכוד קיבלו עליהם את התוכחה שהיא מצווה מדאורייתא, כמו שנאמר במקרא: "הוכח תוכיח את עמיתך" (ויקרא י"ט י"ז). הגדיל לעשות מכולם ח"כ אריאל שרון, שנמצא כנראה בתהליך חזרה בתשובה ועד מעט נראה אותו לצדו של רבי אורי זוהר שליט"א.

בביקורו האחרון של שרון בארצות הברית, לשם נסע כדי לגייס כספים (טרם ידוע עבור מי, לליכוד או ליש"ע), נערכה לכבודו ארוחת ערב חגיגית בקווינס. הסעודה, שנערכה בימי החנוכה, הייתה על טהרת הכשרות והיא הייתה כל כך כשרה שגם נטורי קרתא היו מרשים לעצמם ליהנות מהמזון. במהלך הסעודה נערכו בדיקות קפדניות על-ידי אנשי אבטחה מקהילת קווינס. כנף עוף שנראתה חשודה במיוחד נבדקה על-ידי איש ביטחון. בתום הבדיקה ניגב המאבטח את הרוטב מעל שפתיו והכריז: הכל בסדר.

לאחר שמלאו את כרסם במאכלים כשרים למהדרין, בא תור הברכות והנאומים. שרון עלה על הבמה והחל למנות את הפשעים והחטאים של ממשלת רבין. בעקיפין הוא גם מתח ביקורת על הסכם השלום עם מצרים, שנחתם עם בגין. בנאומו הטיף שרון לחזור לערכי היהדות, ש "הם החשובים לנו ביותר".

ולבסוף היו גם בנאומו קצת דברי "אפיקורסות" לאומית, כשאמר: "חייבים לדון עם הפלסטינים דרך ירדן. ירדן, מבחינתי, היא הנציגה של הפלסטינים ולא אש"ף. התהליך מסוכן ביותר ואסור לתת לערבים אוטונומיה באזורים בהם יש ישובים יהודים. אוטונומיה לערבים תינתן אך ורק באזורים אשר בשליטה ערבית – ג'נין ובנותיה, בית לחם, ובחברון רק באזור מסויים בגלל הרובע היהודי. כל האזורים היהודיים ישארו בשליטה ישראלית".


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר מה בירושלים 1994

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: קווינס ניו יורק
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות