לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

סיעת יהדות התורה מאיימת לפרוש מהקואליציה העירונית בירושלים

"אולמרט לא קיים הבטחותיו"; מתנגדת לקיצוץ התקציב לתרבות תורנית


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 03/02/1995 (יום ששי)
עיריית ירושלים עומדת בפני משבר קואליציוני עקב איום סיעת יהדות התורה, הכוללת את אגודת ישראל ודגל התורה, לפרוש מהקואליציה העירונית.

ביום ראשון תתכנס הסיעה, שהיא עמוד התווך של הקואליציה העירונית, לישיבת חירום, לדיון בהמשך השתתפותה בקואליציה. לישיבה הוזמנו גם הח"כ לשעבר הרב מנחם פרוש וחברי הכנסת אברהם רביץ ומשה גפני מסיעת יהודת התורה.

חברי הסיעה טוענים כי זכו ליחס טוב יותר מהעירייה כאשר היה טדי קולק ראש העיר. לטענתם, למרות שהליכוד זכה בשלטון בעירייה בזכותם, הם זוכים רק לדיבורים והבטחות.

חברי הסיעה טוענים כי ישיבתם בקואליציה העירונית עם הליכוד גרמה לפגיעה בתדמיתה של היהדות החרדית בירושלים בתחומים שונים, דבר שעלול להשפיע על תוצאות הבחירות הבאות לעירייה ולכנסת.

בין הטענות נגד ראש העירייה אהוד אולמרט וסיעת הליכוד, הם מונים את אי סגירת רחוב בר אילן לתנועה בשבתות, התערבותו של אולמרט בסכסוך בישיבת "נתיב מאיר בירושלים" לטובת אנשי המפד"ל ונגד איש המזוהה עם היהדות החרדית, העברת גן ילדים חרדי בשכונת בית וגן לרשת החינוך הממלכתי דתי, הפסקת פיתוח בתי-כנסת ומקוואות בעיר וחגיגות ציוון 3,000 שנה לירושלים, הנושאות לדעתם אופי פריזאי.

הקש ששבר את גב הגמל לטענתם הוא הקיצוץ בתקציב המחלקה לתרבות תורנית בעירייה. לדבריהם, לו היו נערכות היום בחירות לעיריית ירושלים, היו החרדים תומכים בעמוס מר-חיים מהעבודה, שהיה נבחר בקולותיהם לראש העירייה. למר-חיים יש יחס אוהד לערכי היהדות המסורתיים, והוא גם מקיים את הבטחותיו, אמרו חברי סיעת יהדות התורה בעיריית ירושלים.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1995

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 1, ירושלים (עיריית ירושלים (משנת 1993)) | רחוב חיי אדם 2, ירושלים (האגף לתרבות תורנית בעירית ירושלים) | רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות