לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ויקטור אוסטרובסקי מחולל סערה נוספת


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 16/02/1995 (יום חמישי)
ויקטור אוסטרובסקי, איש "המוסד" לשעבר שגרם לסערת רוחות בגלל ספריו על הנעשה במוסד, חולל סערה נוספת כאשר נודע כי הרים תרומה למגבית של קק"ל בקנדה.

אוסטרובסקי התאריין לתחנת הרדיו בעברית במונטריאול ונשאל מדוע אינו תורם למדינת ישראל את כספי התמלוגים מספריו. הוא החליט להרים את הכפפה ותרם 20 עצים לנטיעה ביער קרן קיימת בישראל לזכר סבו, שהיה מבקר הקק"ל במשך 20 שנה.

התרומה היתה במסגרת המבצע השנתי שנערך מטעם קק"ל. בטאון היורדים "ישראל שלנו", היוצא לאור בניו-יורק, מוסר כי היו מאזינים שהתקשרו לרדיו והודיעו שהם מסרבים לתרום, במחאה נגד ההסכם עם אש"ף. הם טענו כי יש חשש ששטחים רבים יוחזרו לידי הפלשתינאים, בתוכם העצים הניטעים.

דובר הקק"ל בירושלים, משה כהן, אמר בתגובה כי קק"ל אינה נוטעת עצים בשטחים, אלא רק בקו הירוק ולכן אין חשש שיפלו בידי ערבים.

על תרומתו של אוסטרובסקי אומר דובר קק"ל כי זו "סערה בצלוחית מים". לדבריו, אוסטרובסקי בא למשרד של קק"ל בקנדה כדי לתרום 20 עצים, והפקידה שקיבלה את התרומה לא ידעה מה טיבו של איש זה.

צולם במכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1995

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הקרן הקימת לישראל 1, ירושלים (קק"ל - חצר המוסדות הלאומיים) | 993 E 17 st., Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מערכת "ישראל שלנו") | 550-5757 Cavendish Blvd, מונטריאול, קנדה (קרן קיימת לישראל קנדה - JNF Canada)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות