לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ש"ס: הנורמות להקצבת כספי משרד הדתות נקבעו ע"י המפד"ל


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 17/03/1995 (יום ששי)
ש"ס מאשימה את המפד"ל כי היא עומדת מאחורי הקלעים במסע השמצות נגדה. בש"ס טוענים כי הביקורת על הנעשה במשרד הדתות בעת כהונת ש"ס צריכה להיות מופנה אל המפד"ל, כי הנורמות והקריטריונים שעל פיהם חולקו הקצבות במשרד הדתות בשנים 1993-1994 נקבעו עוד בימי שלטון המפד"ל במשרד הדתות על ידי שרי המפד"ל זבולון המר ואבנר שאקי והפקידות הבכירה, שגם היא היתה מטעם מפד"ל. ש"ס לא המציאה את השיטה, ומצאה דרך סלולה עוד מימי המפד"ל.

בש"ס תוקפים את הטענה כי בעת שלטונה במשרד הדתות קיפחה את מוסדות ארגוני המפד"ל ובמקביל העבירה מיליונים למוסדות ולארגונים המזוהים עם ש"ס. הגורמים בש"ס מצביעים על כך שמנכ"ל משרד הדתות שהתפטר באחרונה, עו"ד זאב רוזנברג, לא היה איש ש"ס אלא איש המפד"ל, שאישר כי הקריטיריונים נקבעו עוד בימי שלטון שרים של המפד"ל במשרד הדתות.

בנוסף לכך טוענים בש"ס כי השיטה של הקמת גופים ותת גופים פותחה במפד"ל. הם מונים את עשרות הגופים והמוסדות של המפד"ל שנהנו מכספי הציבור, וטוענים דברים דומים גם לגבי עשרות מוסדות של אגודת ישראל ודגל התורה שהוקמו בשמות שונים ומשונים. לכך יש להוסיף לטענתם את חצרות האדמו"רים והרבנים, המקבלות הקצבות במיליונים ממשרד הדתות, ורובן ככולן מזוהות עם אגודת ישראל או אפילו מהוות חלק אינטגרלי של מפלגה זו.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1995

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יפו 216, ירושלים (מפלגת ש"ס) | רחוב אבן גבירול 166, תל אביב (מרכז המפד"ל משנת 1957 (בית הקסטל, כיום בית וואלה)) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות