לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ועד הישיבות: תלמיד ישיבה שיקבל רשיון נהיגה יאבד זכותו לדחיית שרות


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 11/05/1995 (יום חמישי)
"ועד הישיבות", ארגון הגג של כל הישיבות החרדיות והציוניות בארץ, עומד לבצע הלכה למעשה את החלטת ראשי הישיבות, לפיה תלמיד ישיבה, שתורתו אמנותו, המקבל דחיה לשירות בצה"ל, "אשר יוציא רשיון נהיגה, לא יהיה זכאי להנות ממעמד בן ישיבה, וכל התוצאות והאחריות חלה עליו".

משמעות ההחלטה היא שתלמידי הישיבות שיקבלו רישיון נהיגה יאבדו את הזכות לדחיית שירות בצה"ל, ויהיה עליהם להתגייס לצבא.

החלטה זו התקבלה ככתבה וכלשונה עוד לפני כשנה, ונכנסה לתוקפה לפני כשבעה חודשים, לאחר שחתמו עליה כל ראשי הועד הפועל של ועד הישיבות, בראשם הרב אליעזר מנחם שך, המכהן כנשיא הועד. עם זאת, עד עתה לא הקפידו על ביצוע ההחלטה. רק בעקבות מותו הטראגי של תלמידי ישיבת פוניבז' בבני-ברק, יעקב קסטרו (22), ופציעתם של ארבעה אחרים בתאונת דרכים, עוררה את ראשי הישיבות לבצע את ההחלטה. התאונה אירעה לפני שבועיים כאשר התלמידים נסעו במכונית פרטית לטייל בים המלח, והמכונית התדרדרה לתהום.

הרב שך הגיב בחריפות על הפרת הוראות ועד הישיבות, ותחילה אף אסר על תלמידי הישיבה ללוות את חברם בדרכו האחרונה. רק לאחר שהוסבר לו כי ההרוג חוייב להשתתף בטיול, נאות הרב שחבריו ילוו אותו, אולם בתנאי שההלוויה תצא לא מחצר הישיבה כנהוג, ולא תסוקר בעיתונות החרדית, למען ישמעון ויראון.© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1995

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 4, ירושלים (ועד הישיבות) | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | רחוב רבי אבא גרוסברד 7, בני-ברק (ישיבת פוניבז’)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות