לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

החרדים בירושלים: השריפה הענקית פרצה בגלל חילול שבת


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 20) - 07/07/1995 (יום ששי)
ראשי העדה החרדית בירושלים מאשימים את מחללי השבת בדליקה הענקית שפרצה השבוע בהרי ירושלים וירחיבו השבת את הפגנותיהם שיקיפו לא רק את רחוב בר-אילן, אלא גם את יתר רחובות העיר. [ * ]

מארגני הפגנות השבת בכביש בר-אילן מסתמכים על הנאמר במקורות: "אין הדליקה מצויה אלא במקום שיש חילול שבת", וטוענים שיש קשר בין כביש בר-אילן לכביש תל-אביב - ירושלים. לדבריהם, בעוד שהעירייה מסרבת לסגור את קטע הכביש ברחוב בר-אילן, נאלצו לסגור את הכביש הראשי תל-אביב - ירושלים למשך שעות רבות בשל הדליקה הענקית.

עוד טוענים מארגני ההפגנות, כי המלצות הוועדה המיוחדת שהוקמה על-ידי עיריית ירושלים לעניין סגירת הכבישים אשר פורסמו השבוע הן "ליצנות אחת גדולה". הוועדה, שישבה על המדוכה במשך שנה, המליצה שכל הכבישים הראשיים השנויים במחלוקת, לרבות כביש בר-אילן, יישארו פתוחים וייסגרו רק סימטאות פנים שכונתיות.

גם חסידי חב"ד מצאו את האשמים לשריפה בהרי ירושלים. לדבריהם נגרמה השריפה בגלל מזוזות פסולות או חוסר מזוזות בבתים שנשרפו, אולם אי-אפשר לבדוק את אמיתותה של טענה זו לאחר שהאש כילתה את הבתים.

הערות: * מדובר בשריפה שאירעה ב- 2/7/1995 בפרוזדור ירושלים ונחשבה לשריפה הגדולה ביותר במדינה עד אז.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1995

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | כפר חב"ד | מושב מסילת ציון (סמוך למושב זה החלה השריפה המדוברת) | רחוב בר אילן ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות