לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"נטורי קרתא" נערכים לאופנסיבה ...

יפתחו כמה "חזיתות" לקראת הקיץ


מאת: סופרנו בירושלים ז. נח
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 29/03/1960 (יום שלישי)
אנשי "נטורי קרתא" עומדים לפתוח ב "אופנסיבה" חדשה לקראת בוא הקיץ - על כך מסר לסופרנו אחד מראשי נטורי קרתא בירושלים. "מלחמתם" תהיה בכמה "חזיתות" בבת-אחת.

ה "חזית" העיקרית היא בריכת השחיה המעורבת שתהיה הפעם יותר קשה, בגלל "ההכשר" שזו קיבלה לאחרונה ע"י "אגודת ישראל" עם הצטרפותה לקואליציה העירונית במקום.

ה "חזית" השניה - חילול שבת, שלפי דבריהם כבר גרם גם לביטול תורה ... כוונתם לש"סים וספרי קודש אחרים הנדפסים על נייר מתוצרת הארץ, שכל גליון ממנו "טבול" בחילול שבת, וכבר קרו מקרים רבים שאנשים בהיוודע להם שהספרים נדפסו על נייר מתוצרת הארץ החזירו את הספרים למוכריהם. גם בשטח זה הם מבשרים מלחמה קשה ועזה ועומדים אפילו לפרסם ברבים שם כל ספר הנדפס על נייר מתוצרת הארץ או נייר מחו"ל ...

גם על חברת החשמל יצא קצפם כי בהספקת החשמל בשבת הם רואים חילול שבת מדאורייתא.

ואחרון אחרון: חורה להם מאוד שעומדים להרוס את שכונת "נחלת שבעה" בירושלים, שנוסדה והמיושבת ע"י יהודים יראי שמים ויראי חטא ומלאה בתי כנסיות ובתי מדרשות ולהפוך אותה לשכונת "נחלת פסלים" ... גם בשטח זה הם רואים את אגודת ישראל כשותף לעבירה, כיוון שנציגה הכריז בעירייה בעת שדנו על ההריסה, כי מצבות ישנן מספיק בהר הזיתים, או בהר המנוחות ...

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: שכונת נחלת שבעה ירושלים | רחוב עמק רפאים 43, ירושלים (בריכת ירושלים - בריכת המריבה) | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות