לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

פנייה לנשיא לטובת הסבא שטרקס


מאת: סופרנו נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 09/11/1960 (יום רביעי)
מר הרי גודמן יו"ר הועד הפועל של אגודת ישראל האירופית, פנה לנשיא המדינה מר יצחק בן-צבי, שיטפל בשיחרורו של הסב ר' נחמן שטרקס היושב בכלא רמלה, על אי ציות לבית המשפט להמציא את נכדו יוס'לי שומכר להוריו.

בתשובה למכתב זה, כותב מזכיר לשכת הנשיא, מר ד. ברטוב, כי מר שטרקס אינו שפוט על עבירה פלילית אלא מוחזק בבית הסוהר עד שימלא אחרי הוראת בית המשפט ואין לנשיא המדינה או לכל רשות אחרת, פרט לבית המשפט, סמכות כלשהי לשחררו מבית הסוהר.

סמכות החנינה הנתונה בידי הנשיא, - נאמר במכתב - אינה מתייחסת למקרים כגון אלה, ועם כל צערנו לסבלו של הישיש ר' נחמן שטרקס, אין בידינו לעזור לו. - מסיים המכתב של לשכת הנשיא.

הערות: נחמן שטארקס - סבו של יוסל'ה שוחמכר מפרשת "איפה יוסל'ה". הסב החרדי סירב להחזיר את נכדו להוריו, כדי שלא יתחנך באורח חייהם החילוני, ולכן נכלא בבית הסוהר.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 97 Stamford Hill, לונדון, בריטניה (אגודת ישראל בלונדון) | בית סוהר איילון, רמלה (כלא רמלה) | רחוב אלחריזי 17, ירושלים (בית הנשיא בתקופת יצחק בן צבי וזלמן שז"ר (עד שנת 1971) - בית ולירו)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.