לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

נטיה לטובת מועמדותו של הרב גורן


מאת: נ. זבילביץ סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 09/11/1960 (יום רביעי)
בזמן האחרון חל שינוי ניכר אצל מתנגדיו למועמדותו של א.מ. הרב ש. גורן רבה הראשי של צה"ל לבחירתו כרב ראשי, ומסתכמת מעין פשרה לבחור בו כרב ראשי אשכנזי ואת הרב י. נסים כרב ראשי ספרדי.

גם הרב ר. כץ רבה הראשי של פתח-תקוה, אחד ממתנגדיו של הרב גורן נוקט בזמן האחרון עמדה נייטראלית בנידון. אחרי התפתחות זאת חושבים בחוגים המטפלים בבחירות הרבנים כי בקרוב יבחר מועמד לוועדת הבחירות במקומו של הרב א. י. ולדנברג שהתפטר מוועדה זו. המועמדים הם: הרב מרדכי כהן ממשרד הדתות, הרב פ. טכורש מהרבנות הראשית בתל-אביב, הרב שמחה בונים אוורבוך מטבעון (מועמד סיעת "מפנה") והרב יצחק קולודיצקי חבר בית הדין הרבני.

הצעד האחרון להשפיע על הרב י. ד. סולובייצ'יק מבוסטון שיציג את מועמדותו ייעשה ע"י שר הסעד הד"ר י. בורג שייפגש בארה"ב עם הרב סולובייצ'יק וכן יפעיל שר הסעד רבנים ואנשי ציבור באמריקה שישפיעו על הרב בנידון.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 34 Philbrick Road, Brookline MA, ארצות הברית (ישיבת רמב"ם - ישיבתו של הרב יוסף דב הלוי סולובייצ’יק) | שדרות דוד המלך 51, תל אביב (הבית של הרב שלמה גורן) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות