לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

השר שפירא מול ראש-הישיבה


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 16/12/1960 (יום ששי)
במסיבת עתונאים החגיגית שנערכה לכבוד הופעת הספר "היכל יצחק" להגריא"ה הרצוג זצ"ל, נגע הרב ב. ז'ולטי, חבר בית הדין העליון, גם בענייני דיומא בבחירות לרבנות הראשית ובעידנא לריתחא הישווה תקופתנו לתקופת הבית השני כשהצדוקים השתלטו על הסנהדריון וכבשוה, והפרושים פרשו לקרן זוית ועסקו בתורה ... גם אמר כי הספר שהופיע הוא גל-עד ומצבה לתקופת הזהב של הרבנות הראשית הנגמרת עתה.

אחרי המסיבה ניגש שר הפנים מ. ח. שפירא לרב יחזקאל סרנא, ראש ישיבת "חברון" שהוא רבו של הרב ב. ז'ולטי, ושפך לפניו ברי לב על מצבה הירוד של הרבנות הראשית ועל כל ה "פרשה" הקשורה בקלחת-הבחירות. הרב י. סרנא, איש נימוסין מטבעו ובעל שיחת-רעים נעימה, לא יכול היה להתאפק ומנה את שנות שבתה של המפלגה "הדתית לאומית" במשרד הדתות ושאל את השר מה הם עשו כל השנים למען הרמת קרן התורה וקרנה של הרבנות והרבנים. להיפך, תמיד היו הרבנים כמו שוט ... בידי משרד הדתות וע"י כך השפילו את כבוד הרבנות והרבנים. ומה ששייך לראשי הישיבות, הפעם לא יתערבו בבחירות הרבנות גם מסיבה שלא שאלו את פיהם ... לשר שפירא לא היה מה להשיב לדברים כדרבנות שיצאו מפי ראש הישיבה ...

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב אבן גבירול 166, תל אביב (מרכז המפד"ל משנת 1957 (בית הקסטל, כיום בית וואלה)) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות