לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"תגליות" בידיעות האוניברסיטה


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 3) - 16/10/1961 (יום שני)
חכמי המוסר היו תמיד חוזרים ומשננים ואומרים: לא כל מה שהאדם חושב - הוא מוכרח לאמר. לא כל מה שהוא אומר - ראוי להעלות על הכתב, ולא כל מה שהוא כותב - ראוי שיקרא. ואנו נוסיף: לא כל מה שנמכר ראוי לקריאה. מאידך גיסא יודעים אנו על הרבה ספרים ודברי ספרות שאינם מיועדים למכירה, ודווקא הם הם הראויים שיקראו אותם.

מונחת לפנינו החוברת האחרונה של "ידיעות האוניברסיטה העברית", זאת היא החוברת ה-32 שיצאה בעריכתו של מר בצלאל ברשאי. החוברת יוצאת ע"י האוניברסיטה העברית והיא מלאה וגדושה בידיעות ובחומר אחר על כל הנעשה בתוך כתלי האוניברסיטה וכל הקשור בה.

חומר רב-גווני ניתן ב "ידיעות" על פעולותיהם של שוחרי האוניברסיטה בארץ ובחו"ל. חלק גדול של חוברת ספטמבר מוקדש לקונגרס העולמי השלישי למדעי היהדות שנערך לפני חודשיים בירושלים, והוא מלווה בתמונות ובצילומים יפים על ישיבות הקונגרס. כמו כן מובאים האירועים החשובים הקורים בתוך כתלי המוסד, ימי השמחה והחג של המוסד ולהיפך, ח"ו.

גם ביקורת ספרים, כמובן בקיצור גמור, מובאת בחוברות של "ידיעות", בראש וראשונה על הספרים המופיעים בהוצאת הספרים של האוניברסיטה ע"ש י. ל. מגנס שכעורכה הראשי משמש הסופר ומבוגרי האוניברסיטה הראשונים מר חיים תורן, וכן על ספרים היוצאים בהוצאות אחרות.

ראויה לציון ידיעה שמופיעה בחוברת זו והיא מצד אחד משמחת, כי מתוך מקבלי התואר ד"ר לפילוסופיה מחזור ל"א, השנה, והם 56 במספר, הסתדרו 16 בתוך כתלי האוניברסיטה, 21 במכון ויצמן למדע, 4 במכון הלאומי והאוניברסיטאי לחקלאות, 4 בהוראה בבתי ספר, 4 באוניברסיטת תל-אביב, 2 במשרד הבטחון, רק 6 נסעו להשתלמות לחו"ל, והיתר במקומות שונים בארץ.

כמו כן משמחת עובדה שניה, שעליה הודיע רקטור האוניברסיטה הפרופ' י. רקח, כי רוב המורים והחוקרים של האוניברסיטה באים משורות מוסמכי האוניברסיטה, האסיסטנטים רובם ככולם מוסמכי האוניברסיטה. המדריכים - 80 אחוז, המרצים - 50 אחוז, פרופסורים-חברים - 35 אחוז, פרופסורים מן המנין - 25 אחוז מוסמכי האוניברסיטה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1961

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: גבעת רם, ירושלים (האוניברסיטה העברית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.