לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

המועצה הדתית בירושלים מוחה על מינוי רושם נשואין


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 15/08/1962 (יום רביעי)
משלחת של הרבנות הראשית שע"י המועצה הדתית בירושלים התייצבה בפני שר הדתות הד"ר זרח ורהפטיג ומחתה על מינויו של הרב ברנרד כספר, דיקן הסטודנטים באוניברסיטה העברית, כרושם נשואין ראשי בירושלים - על כך נודע לסופרנו.

הרב הראשי לירושלים הרב אליהו פרדס שליט"א, וראש הלשכה של הרבנות הראשית בירושלים וראש הרבנים האשכנזים בפועל של ירושלים הרב אברהם אדלר שליט"א נפגשו שלשום עם שר הדתות הד"ר ז. ורהפטיג בלשכתו ומחו בפניו על שלא התייעצו איתם ועם המועצה הדתית הממלאת את תפקיד רושם נשואין בירושלים, למינויו של הרב ב. כספר כרושם נשואין ראשי בירושלים. שר הדתות ענה כי הדבר נעשה אך ורק ע"י הרבנות הראשית בישראל ואין לשר הדתות ולמשרדו יד בדבר. המשלחת לא הסתפקה בתשובתו של השר והיא עומדת להיפגש איתו שוב על מנת לדון בפרשה זו.

כן נודע לנו כי רבנים ואישים צבוריים חשובים שיגרו מכתבים לרב כספר לפני צאתו לחו"ל לחופשה של חודשיים ובהם הם מפצירים בו שלא יקבל את המינוי שעלול להביא לידי מחלוקת וריב בירושלים.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות