לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ואן-דר-מרש: ידידות צרפת לישראל יציבה ואיתנה


מאת: נוח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 27/08/1962 (יום שני)
על ידידות צרפת - ישראל שהיא יציבה ואיתנה הכריז הגנרל דה-גול בפני מר אויז'ן ון-דר-מרש, סגן הנשיא של האסיפה הלאומית בצרפת ומראשי המחתרת נגד היטלר, ועל כך מסר מר ון דר מרש בטקס העלאת נר התמיד ונטיעת עץ בשדרות חסידי אומות העולם שע"י "יד ושם" בירושלים.

מר ואן דר מארש ביקר אתמול ב "יד ושם" וקיבל תעודה על כך מיו"ר "יד ושם" הד"ר א. ל. קובובי, שאמר בין היתר כי אותו מקבלים כאן לא רק כחבר במאבקנו, כי אם כאח ממש, כי גם הוא סבל מהרדיפות וראה בהשפלת הערכים של האחווה האנושית אשר למענם לחם כל ימי חייו.

בתשובתו אמר מר ואן דר מארש כי אמנם הוא בא כאח וכי כל מה שעשה הוא עשה בהתאם לצו מצפונו. "אני מודה להשגחה על הזכות שנתגלגלה לידי להציל אחדים מבני העם היהודי הדגול". האורח הביע קורת רוחו על שניתנה לו האפשרות לעזור ולסייע בתקומת מולדת עם ישראל עוד מתקופת הרברט סמואל. הוא הוסיף בהתרגשות. "אל ידמה איש בנפשו שצרפת עלולה לשנות את מדיניות הידידות שלה כלפי ישראל". רק לאחרונה נפגש עם הגנרל דה-גול והביא מפיו את דבר ידידות זו שהיא יציבה ואיתנה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 126 Rue de l’Universite, פריז, צרפת (Palais Bourbon - מושב האסיפה הלואמית בצרפת) | הר הזכרון, ירושלים (יד ושם)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות