לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

משלחת נציגי בנקים מארה"ב עומדת להגיע היום לישראל


מאת: נ. אביאלי
פורסם: חרות | טור המשק (עמוד 3) - 03/09/1962 (יום שני)
משלחת של בנקאים מארצות הברית עומדת להגיע היום לישראל, חברי המשלחת הם נציגי הבנקים ומוסדות כספיים באמריקה ששיתפו פעולה עם הסוכנות היהודית בתכניות המלווה השונות.

המשלחת המגיעה היום לישראל תבקר ותסייר במרכזי הקליטה של הסוכנות היהודית בארץ וכן תבקר במרכזי המעבר של הסוכנות היהודית באירופה. משלחת זו היא השביעית בין משלחות הסקר של בנקאים מארצות הברית מאז שנת 1949, שאורגנה ע"י הסוכנות היהודית ושמטרתה היא ללמוד מקרוב את השפעת קרנות הסיוע האמריקנית של המגבית היהודית המאוחדת לצרכי ישובם של עולים חדשים בארץ, וכן תעמוד המשלחת על התפתחותה הכלכלית של ישראל. בימי שהותם בארץ יפגשו חברי המשלחת עם אנשי הסוכנות, חוגי הממשלה וחוגי המסחר והתעשיה בארץ.

"הננו מגיעים לישראל בשעה שכלכלתה נתונה בהכנות להתווית תכניות לטווח ארוך, עת העליה לארץ מוסיפה להגיע אליה בקצב גדול והולך - אמר דובר המשלחת - יודעים אנו היטב מהו הלחץ מחוייב המציאות כתוצאה מעובדה זאת הננו מצפים ללמוד כיצד מתכוון העם בישראל לטפל בבעיות אלה כדי לקיים ולחזק את ההישגים העצומים של 14 השנים שעברו".

חברי המשלחת הם: גיאורג ש. אלן סגן נשיא בכיר של "הריס טרוסט וסייוינג'ס בנק, שיקגו; אדמונד פ. אברס, סגן נשיא בכיר של "בנקרס טרוסט קומפני", ניו יורק, ג'והן ל. גיבונס סגן נשיא מנהל של "כמיקל בנק ניו-יורק טראסט קומפני", ניו-יורק; פ. קרונינג, קנילי, סגן נשיא שני של "ניו אנגלנד מוטואל לייף אינשורנס קומפני" בוסטון; וויליאם ה. ריי הצעיר סגן נשיא של "פירסט ניישונל בנק אוף בוסטון" בוסטון; אנדריו ש. סאורס, סגן נשיא בכיר של מנופקטורס הנובר טראסט קומפני" ניו-יורק; צ'רלס פ. שמידט, סגן נשיא של ניישיונאל בנק אוף דטרויט" דטרויט; אלן ק. שאו, סגן נשיא של "קליוולנד טראסט קומפני" קליוולנד", אוהיו; ויוסף פטר שאו, סגן נשיא של "פירסט נישינואל סיטי בנק" ניו-יורק; גוטליב האמר, סגן נשיא מנהל של הסוכנות היהודית לישראל אינק' בניו-יורק שאירגן את משלחת הסקר, יתלווה אל הקבוצה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות טור המשק 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ארצות הברית | רחוב המלך ג’ורג’ 48, ירושלים (הסוכנות היהודית - בית המוסדות הלאומיים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות