לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

רבה של מוסקבה, פרופ' גראנדה, ורגלס ואלמנת גורקי יוזמנו לבקר בישראל


מאת: ללא שם
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 11/11/1963 (יום שני)
בחוגים שונים וללא כל תיאום ביניהם הולכת ומתגבשת אפשרות הזמנתם וביקורם בישראל של שלושה אישים סובייטיים יהודיים ואוהבת-ישראל אחת.

הברית העברית העולמית יחד עם מוסד מדעי עומדים להזמין את פרופ' בן-ציון גראנדה - עורך המילון העברי-הרוסי, שהוצע גם כמועמד לפרס ישראל.

ד"ר צבי הרכבי חזר בימים אלו על הזמנתו לאהרן ווערגעליס עורך "סאוועטיש היימלאנד" לבקר בישראל, לאחר הביקור בארה"ב. עולי רוסיה בישראל, אשר גירושם לסיביר ב "עוון" הציונות הוחלף בשעתו ב "גירוש" ל "פלשתינא" הודועת לפעולתה בשם "הצלב האדום הפוליטי" של פשקובה - אשת גורקי - יוזמים להזמין את הישישה (84) לביקור אצל "ילדיה" בארץ.

הערות: מאחר וד"ר צבי הרכבי, היה אחד ממקורותיו הכמעט בלעדיים של נח זבולוני, ולאור העובדה שרנ"ז הרבה לכתוב על הברית העברית העולמית, על המילון העברי-רוסי ועל "סאוועטיש היימלאנד" סביר שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בצלאל 18, ירושלים (ברית עברית עולמית) | מוסקבה, רוסיה (קירוב 5 (מוסקבה העתיקה) - מערכת סאוועטיש היימלאנד (משוער)) | רחוב הר"ן 7, ירושלים (כתובתו של הרב ד"ר צבי הרכבי)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות