לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

השופט זילברג עשוי להתפטר מתפקידו כיו"ר ועדת הבחירות לרבנות הראשית


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד ראשון (עמוד 1) - 02/01/1964 (יום חמישי)
שופט בית משפט העליון, הד"ר משה זילברג, העלה את האפשרות, כי יהיה נאלץ להתפטר מתפקידו כיו"ר ועדת הבחירות לרבנות הראשית, אם לא תמצא הדרך לסתום פרצות שנתגלו בתקנות הבחירות לרבנות הראשית.

השופט מ. זילברג מצא כי במבנה התקנות כפי שהוא קיים כיום, ישנם ליקויים רבים, המאפשרים הגשת פניות לבית הדין הגבוה לצדק (בג"ץ), לגבי שורה ארוכה של צעדים שעל הועדה לעשות.

הד"ר זילברג הטעים כי לא יהיה לו נוח שחבריו יצטרכו לדון בתביעות חוזרות ונישנות, שבאופן פורמלי הן מוגשות נגד הוועדה שהוא עומד בראשה.

שר הדתות הד"ר ז. ורהפטיג ביקש להיענות להצעותיו של ד"ר מ. זילברג ולהכניס את התיקונים הדרושים בתקנות. משהחל לפעול בכיוון זה נתגלתה התנגדות נמרצת מצד מפא"י.

נראה שזעמה של מפא"י לגבי הרב הראשי הרב יצחק נסים שליט"א בעניין אניית "שלום" [ * ] ובעניין ביקור האפיפיור [ ** ] , מהווה סיבה ישירה לרצונה לעכב בעד עריכת הבחירות לרבנות הראשית במועדן.

דפים בנושא:


הערות:
* האניה "שלום" הייתה אניה חדשה ומפוארת של חברת השייט הלאומית "צים". שעם הגיעה לארץ עוררה סערה מאחר והיו בה שני מטבחים, אחד כשר והשני לא כשר. דבר שעורר את זעמם של החוגים הדתיים, שמחו נגד הגשת מזון לא כשר באונייה ישראלית.
** בביקורו של האפיפיור פאולוס השישי בישראל ב-5 בינואר 1964 סירב הרב הראשי לפגוש את האפיפיור שלא בלשכתו, מאחר וטען כי מעמדו זהה לזה של האפיפיור.
צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד ראשון 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב חשין 6, ירושלים (משכנו הקודם של בית המשפט העליון - מגרש הרוסים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות