לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב צ. פ. פרנק על גירסת בן גוריון: "גיבוב דברים וחלומות שוא"


מאת: ללא שם
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 8) - 20/05/1960 (יום ששי)
"הננו דוחים בשאט נפש את הדברים שנאמרו ע"י בן-גוריון שפער פיו לבלי חוק וגיבב דברים וחלומות שווא ומדוחים אשר פוגמים נוראות באמונתו הנצחית של עם ישראל מאז ומעולם" - נאמר במודעת מחאה שפרסם אתמול רבה של ירושלים הרב צבי פסח פרנק בקשר לגירסת מר דוד בן-גוריון על יציאת מצרים.

הכרוז נפתח במילים "נזדעזעתי ונדהמתי קשות למקרא פטפוטי דברים חסרי אחריות שהושמעו ע"י מי שבשם ראש ממשלת ישראל יכונה". רבה של ירושלים קורא למחנכים להתריע נגד דברי ההבל בבתי החינוך.

דפים בנושא:


הערות:
בן-גוריון בתור חובב תנ"ך, טען כי ביציאת מצרים היה מדובר רק ב-600 איש, משפחה אחת, ורוב בני ישראל כבר שהו בארץ כנען. זאת בניגוד לגרסה המקראית המדברת על מספר מיליונים (600,00 גברים יוצאי צבא, נוסיף עליהם נשים, טף, קשישים ועוד)

סביר שגם כתבה זו נכתבה ע"י נח זבולוני, מאחר והוא כיסה את הנושא, כפי שאפשר לראות בכתבה המוזכרת ב "דפים בנושא" שפורסמה יום קודם.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: שדרות בן מימון 46, ירושלים (בית יוליוס ג’ייקובס - דירת של ראשי ממשלת ישראל עד שנת 1974, כיום בית לוי אשכול) | רחוב מלאכי 17, ירושלים (ביתו של הרב צבי פסח פרנק)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות