לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

פרופ' גראנדה ממוסקבה מפרסם מאמר ב "עם וספר"


מאת: ללא שם
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 04/06/1964 (יום חמישי)
"מאז הופעתו של "המילון העברי הרוסי" במוסקבה החילותי לקבל לעתים קרובות מכתבים מאנשים המשתמשים במילון. בוקר לא עבות אחד והנה על שולחני מכתב מיהודי בארצות-הברית על ענין אשר כמעט ואין לו שייכות למילון והמכתב כתוב עברית יפה" - זאת מגלה פרופ' בן-ציון גראנדה עורך המילון, היושב במוסקבה, בפתיחתו של מאמר עברי ששלח במיוחד לפרסום בחוברת החדשה של "עם-וספר" לפי הזמנת עורכה ל. קופרשטיין.

פרופ' גראנדה מוסיף: "אשר איש יהודי מאמריקה נכנס בחליפת מכתבים עם איש יהודי ברוסיה אשר אינו מכיר אותו - באיזה שפה הוא כותב? לא באנגלית ולא ברוסית ואפילו לא באידיש, כי אם בשפת עבר". המאמר עצמו הנושא את השם "דבר אלי בלשון הקודש" הינו צרור רשמים מראשית הדיבור העברי בארץ ישראל בסגנון שוטף וחדיש וגדושים פרטים על ראשיתה של העברית באותם הימים.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על המילון הרוסי-עברי של פרופ' פליקס שפירא ועל עורכו פרופסור גראנדה, כך שדי ברור שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בצלאל 18, ירושלים (עם וספר הוא ירחון ברית עברית עולמית) (ברית עברית עולמית) | ul. Leninskiye Gory, 1, מוסקבה (אוניברסיטת מוסקבה ע"ש מיכאיל לומונוסוב)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות