לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

נכשלו שיחות האיחוד פא"י - אגו"י


מאת: סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 08/06/1965 (יום שלישי)
נציגי פא"י שעמדו במשא ומתן עם אגו"י, לאיחוד שתי המפלגות, עומדים להצהיר ביום ה' הקרוב בפני הוועד הפועל של מפלגתם, כי השיחות בין שני הצדדים נכשלו ואין כל אפשרות לאיחוד בין שתי המפלגות לקראת הבחירות.

המו"מ בין שני הצדדים נמשך תקופה ארוכה. נציגי אגו"י הציעו לפועלי האגודה כי 40 אחוז מחבריהם ישותפו במוסדות השונים של המפלגה המאוחדת.

באיחוד הייתה מעוניינת בעיקר סיעתו של מנהיג אגו"י, הרב יצחק מאיר לוין, כדי לזכות ברוב במוסדות מפלגתו. המו"מ הוכשל ע"י הסיעות האחרות בתוך אגו"י: סיעת ח"כ מ. פרוש, סיעת הצעירים בראשות ח"כ ש. לורנץ, וסיעת הליטאים בראשות מר ש. י. גרוס.

גם בתוך פא"י התנגדו חוגים רחבים לאיחוד, בטענה שבדעת אגו"י לבלוע את מפלגתם. בראשם עמד מנהיג במפלגה ח"כ קלמן כהנא. מאחר ונציגי פא"י תבעו עצמאות לכל מוסדותיהם, גם לאחר האיחוד, דחתה סיעתו של הרב לוין, בלחץ שאר סיעות מפלגתו, את רעיון האיחוד לחלוטין.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על ההסכם בין אגו"י לבין פא"י באותה תקופה כפי שמצויין בכתבות המוזכרות ב- "דפים בנושא" ובכתבות עתידיות, לכן סביר שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב פרישמן 64, תל אביב (הסתדרות פועלי אגודת ישראל)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות