לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

רבי יעקב משה חרל"פ זצ"ל


מאת: ללא שם
פורסם: חרות | מה מיום (עמוד 2) - 01/12/1965 (יום רביעי)
ביום ז' בכסלו תמלאנה ארבע עשרה שנה לפטירתו של אחד המיוחדים מגדולי דורנו גאון התורה והמחשבה הישראלית מרן רבי יעקב משה חרל"פ זצ"ל.

בין מפעליו הכבירים מן הראוי לציין את מפעל חייו הגדול והוא [בית] המדרש הגבוה לתלמוד "בית זבול" שנוסד על ידו, המכשיר ומעמיד מנהיגים ומדריכים רוחניים בארץ וברחבי תבל, וכיום אפשר לפגוש מספר רב מבין גומרי מדרש זה התופסים עמדות תורניות חשובות ביישוב הישן והחדש גם יחד.

בייחוד ראוי לציין את המכון להוצאת כתבי מרן הגרי"מ חרל"פ זצ"ל שלקח עליו את המשימה להוציא לאויר העולם את כל אוצר כתבי ידיו שהשאיר לברכה אחריו כמאה וחמישים כרכים. עד כה כבר הופיעו י"ב ספרים חשובים בהלכה ובאגדה ובמחשבה ישראלית. מן הראוי לציין שכעת נמצא כבר אצל הכורך ספר על מסכת סנהדרין והספר מעוטר בראשו בקונטרס מחשבתי גדול על ההבדל בין משפטי העמים למשפטי ישראל. הספר והקונטרס כוללים עניינים שהם אקטואליים, ובייחוד לאלו העוסקים בעניינים משפטיים בישראל.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני בתור תלמידו של הרב חרל"פ כתב רשימות אודותיו בימות השנה לפטירתו, כפי שניתן לראות מהכתבות המוזכרות ב "דפים בנושא". כתבה זו נושאת אופן שונה בכך שאינה מזכירה את הקשר אל הרב חרל"פ, אבל מאוד סביר שגם היא נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות מה מיום 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הקרן הקימת לישראל 59, ירושלים (ביתו של הרב יעקב משה חרל"פ בשכונת שערי חסד - כיום ישיבת "בית זבול")
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות