לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"דפים" לנסיעה ברכבת


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 17) - 17/06/1975 (יום שלישי)
מיון מהיר:
חגיגות המוניות ייערכו בימים הקרובים, עם סיום המחזור השביעי של הש"ס על-ידי לומדי "הדף היומי". עותה שוקדים לומדי "הדף היומי" על הדפים האחרונים של מסכת "נידה", האחרונה שבמסכתות הש"ס, המקיף 2702 דפים.

יוזם רעיון לימוד "הדף היומי" - שכל מחזור שלו נמשך שבע שנים רצופות - היה הגאון ר' מאיר שפירא מלובלין. ההצעה הועלתה על-ידו לפני כחמישים שנה בכנסייה הגדולה של "אגודת ישראל", שהתכנסה בווינה, וזכתה בברכתם של כל גדולי-הדור דאז.

בתכנית רדיו, שהוקדשה לרעיון "הדף היומי", סיפר תלמידו של הגאון מלובלין - הסופר החרדי הרב דוד הלחמי - על לידתו של הרעיון: בנסיעותיו ברחבי העולם נוכח הגאון מלובלין לדעת, כי יהודי יוצא גרמניה אינו מוצא נושא משותף לשיחה עם עמיתו לנסיעה מיוצאי פולין, או הונגריה. הוא הגיע למסקנה, שצריך ליצור דבר משותף, שיפתור את הבעייה. ואכן, הרעיון של "הדף היומי" הוא - שכל יהודי באשר הוא ילמד באותו יום אותו דף של גמרא - וכך יהיה נושא משותף לשיחות בין יהודים יוצאי ארצות שונות, בעיקר בנסיעה ברכבות.

הערות: נח זבולוני כתב על פרויקט הדף היומי, הסגנון והכתבה שפורסמה 4 חודשים מאוחר יותר: "הדף היומי על טעייפ" מרמזות שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1975
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות