לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

היועץ המשפטי של הממשלה:

הרבנות אינה יכולה לפטר את נציגיה

חוגי מועצת הרבנות: נחרים את הבחירות


מאת: סופרנו בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 17/07/1960 (יום ראשון)
היועץ המשפטי של הממשלה קבע שמועצת הרבנות איננה יכולה להכניס, לפטר, או לקבל התפטרות של ארבעת נציגיה שנבחרו על ידיה כחברי "ועדת השמונה".

החלטה זו נותנת תוקף חוקי לועדה ומבטלת את החלטת מועצת הרבנות. בתגובה להחלטת היועץ המשפטי מסרו אמש חוגי מועצת הרבנות כי הם יחרימו את הבחירות, ואם הן תערכנה, יראו ברבנות שתיבחר "רבנות מטעם" בלבד.

החלטת היועץ המשפטי אומרת כי אין בסמכותה של מועצת הרבנות לפטר את נציגיה בוועדת הבחירות, כשם שאי אפשר לפטר את חברי הוועדה, כך אין הם יכולים להתפטר. עם זאת מוצא היועץ המשפטי פגם בכך ששר הדתות הזמין את ועדת השמונה מבלי לתת לחבריה שהות מספקת.

בחוגי מועצת הרבנות בלשכת הרב נסים נתקבלה ההחלטה של היועץ המשפטי במורת רוח. במצב הקיים תחרים הרבנות את הבחירות. יחד עם זאת הטעימו, כי למרות שמשפטנים שנשאלו ע"י הרבנות חולקים על דעת היועץ המשפטי אין בדעתם לפנות לבג"ץ, מתוך העקרון שאין לפנות לבית דין חילוני.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על ועדת השמונה באותה תקופה כפי שניתן לראות בכתבות המוזכרות ב "דפים בנושא". בנוסף הכתבה הבאה שהופיעה 4 ימים לפני כתבה זו בחתימתו: היועץ המשפטי יקבע: מי הנציג החוקי לועדת ה-8 שהכתבה הנוכחית מהווה המשך טבעי שלה, כך שסביר שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יפו 21, ירושלים (היועץ המשפטי לממשלה - משרד המשפטים בשנות ה-60) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.