לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הממשלה תכריע בדבר הבחירות לרבנות הראשית


מאת: סופרנו בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 26/07/1960 (יום שלישי)
ביום ראשון הקרוב תכריע הממשלה בשאלת עריכת הבחירות לרבנות הראשית. קביעת מועד הבחירות תעמוד להצבעה ואין כל סיכוי שיגיעו לפשרה מוקדמת - מסרו אתמול חוגים המקורבים למשרד הדתות והרבנות כאחד.

משרד הדתות עומד על כך שהבחירות תערכנה בהקדם. גם יו"ר "ועדת השמונה" הרב י. ל. מימון דורש בתוקף לערוך את הבחירות בג' אלול הקרוב, דהיינו תוך חודש. מצד אחר אין נטייה ברבנות לפשרה והם דורשים קודם כל את החלפת נציגותם בוועדת המשנה.

חוגי המפלגה הדתית-לאומית אינם רואים כרצינית אפשרות תיווך של שר הדואר מר בנימין מינץ. יתר על כן, הם מתנגדים להתערבותו בעניינים אלו, מה שעשוי לחזק את האוטוריטה שלו, ובעיקר כשהוא לוטש עיניו לתפקיד שר הדתות בעתיד.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על הבחירות לרבנות ועל ועדת השמונה באותה תקופה כפי שניתן לראות בכתבות המוזכרות ב "דפים בנושא". כל אלה מביאים למסקנה שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אבן גבירול 1, ירושלים (משרד ראש הממשלה (עד שנת 1961)) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב אבן גבירול 166, תל אביב (מרכז המפד"ל משנת 1957 (בית הקסטל, כיום בית וואלה)) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות