לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

משרד הדתות יעדיף דחיית הבחירות לרבנות על הפרדה


מאת: סופרנו בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 27/07/1960 (יום רביעי)
אם תתגבש תמיכה מסביב להצעה להפריד בין בחירת רב אשכנזי לבין בחירת רב ספרדי, יעדיף משרד הדתות לדחות את הבחירות, מבלי להגיע להפרדה זו - על כך מסרו לסופרנו מקורבי שר הדתות.

חוגים אלה מביעים את הדעה שיזמת "ההפרדה" באה לא מצידו של שר הדואר מר ב. מינץ, אלא מצד חלק במפלגה הדתית-לאומית שיש לו עמדה ברורה לגבי הרב האשכנזי, מבלי שירצה לנקוט עמדה לגבי הרב הספרדי. אולם משרד הדתות אינו משלים עם ההפרדה המוצעת והוא יורה על עריכת הבחירות לשני הרבנים בהקדם.

בעמדתו זו מתכוון משרד הדתות לרמוז שלא יתן ידו למועמד האשכנזי הרצוי לאותו חלק של המפלגה הדתית לאומית, אם הוא יעמוד על דחיית הבחירות לרב ראשי ספרדי.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על הבחירות לרבנות הראשית באותה תקופה כפי שניתן לראות בכתבות המוזכרות ב "דפים בנושא" ובפרט בכתבה: ועדת הרבנות של הדתיים הלאומיים מתלבטת במועמדות הרב הראשי הדנה במועמד העדיף על המפד"ל. כל אלה מביאים למסקנה שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.