לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ראשי עדת "בני ישראל":

ההנחיות החדשות של הרבנות הראשית מחמירות את מצבנו


מאת: סופרנו בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 28/02/1962 (יום רביעי)
ההנחיות האחרונות של הרבנות הראשית בענין "בני ישראל" לא רק שהן סותרות את מגמת ההחלטה הקודמת אלא מחמירות את המצב בהרבה ביחס למצב שהיה קיים לפני החלטת הרבנות הכללית - נאמר בהודעה מטעם "בני ישראל" שפורסמה אתמול בירושלים, בתגובה על הודעת דובר הרבנות.

עתה הוכנסו כל בני העדה לקטגוריה של מקרים אינדיבידואליים הטעונים חקירה ודרישה, ובזה ניתנת גושפנקה רשמית "לחקירות-כשרות" של הרבנים המבקשים להערים מכשולים על דרך הנשואים של בני העדה. ההודעה טוענת כי "מעתה יוכלו ללכת בדרכו של הרב הראשי ולגלגל מהם והלאה, על שכם בתי הדין הרבניים את כל האחריות להתפתחות הדברים, מתוך אמונה איתנה שעובדת היותם בית-דין תקל עליהם בהכרעות לאיסור".

להלן טוענים "בני ישראל", שזהו סילוף היסטורי לומר, כי הרבנות הראשית בנשיאותו של הרב נסים היא שחידשה וקבעה, כי יש לראות את העדה כמוחזקת ומיוחסת לזרע ישראל ואין ערעור על יהדותה.
"קביעה זו נעשתה זמן-רב לפני-כן ע"י גדולי ההלכה וההוראה ובראשם הרבנים הראשיים הגאונים והישרים הרב הרצוג והרב עוזיאל ז"ל, אשר קבעו מכבר כי בני ישראל יהודים גמורים הם".

בציינם שההנחיות האחרונות מקשות של מצבם הם קוראים לרב הראשי נסים להוציא הוראה כוללת לרושמי נישואים לא להפלות את "בני ישראל"; אחרת - מוטב שיאסור רשמית נישואין בין בני העדה לבין יהודים.

בהודעתם, החתומה ע"י המזכיר מר ש. שמשון הם תוקפים את דובר הרבנות על שהוא מופיע כאנונימי מבלי שאפשר יהיה לגלות את זהותו.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על בעיית עדת "בני ישראל" כפי שמופיע בדפים בנושא, או בריכוז של כל המאמרים בנושא: עדת "בני ישראל". קשריו בנושא הן מצד העדה והן מצד הרבנות הראשית מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Alibag, הודו (אחד מהכפרים המרכזיים של "בני ישראל") | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות