לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מונה "רושם נישואין" ראשון


מאת: סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 02/04/1962 (יום שני)
הרב שמעון אפרתי מנהל מחלקת הכשרות ברבנות הראשית מונה ע"י הרב הראשי הרב יצחק נסים לרושם נישואין מיוחד - על כך נודע לסופרנו.

כזכור פורסם בעתוננו על תכנית משותפת של הרבנות הראשית ומשרד הדתות למנות "רושם נשואין" מיוחד במקום רושמי הנשואין הקיימים ע"י המועצות הדתיות, לאחר שכמה מועצות דתיות סרבו לרשום את "בני ישראל" שבאו להרשם לנשואין.

ביום הששי האחרון מונה לתפקיד זה הרב ש. אפרתי וכפי שנודע ימונו עוד כמה רושמי נשואין מיוחדים שהם יהיו כפופים אך ורק לרבנות הראשית ולא למועצות הדתיות.

מינוי "רושם נישואין" זה עורר מורת רוח רבה במועצה הדתית בירושלים, ראשי המועצה רואים צעד זה כמכוון נגדם וכמיועד להוציא מהם סמכויות ותפקידים. בינתיים התקבלה החלטה בוועד העדה הספרדית בירושלים להגיש צו על תנאי נגד מינוי זה. לפי דבריהם פג תוקפה של כהונת הרב הראשי והרב נסים משמש לפי דבריהם אלא כנשיא בית הדין העליון, ובתור נשיא בית הדין העליון אין הוא רשאי להתערב בענייני המועצות הדתיות ועל כן אין למינוי תוקף חוקי.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על בעיות רישום הנישואים של עדת בני ישראל, ובפרט בכתבה המדברת על כך שימונה רושם נישואים מיוחד: "רושם נישואין" במקום הרבנות המוזכרת בכתבה זו והחתומה בשמו. בנוסף 3 ימים מאוחר יותר כתב שוב נח זבולוני (תחת שם העט נ. אביאלי) כתבה הממשיכה את הדיון במינויו של הרב אפרתי: "לא אתן ידי להריסת הרבנות הראשית בירושלים" כך שברור שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 12, ירושלים (ועד העדה הספרדית) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות