לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מה מתרחש ב "יד ושם"


מאת: ללא שם
פורסם: חרות | הטור השמיני (עמוד 2) - 22/05/1962 (יום שלישי)
אתמול נודע, כי מזכירות מועצת פועלי ירושלים (של ה "הסתדרות" ) החליטה להכריז על שביתת-אזהרה ב "יד ושם", כיוון שהנהלת המוסד נמנעת מלחתום על הסכם עבודה בשביל 70 עובדיו עם הסתדרות הפקידים.
באסיפה הכללית של העובדים צויין כי המו"מ בין ההנהלה ובין הסתדרות-הפקידים נמשך שבעה חודשים, ועדיין לא הסתיים באשמת ההנהלה, הנוהגת בכל העניין בשרירות-לב.

אנו מקווים כי שביתת האזהרה עליה סמכה מועצת פועלי ירושלים את ידה, תביא את פרייה. אך הננו מודים ומתוודים, שכל העניין הזה הוא מדרש-פליאה. "יד ושם" הוא מוסד, שעיקר תקציבו בא ממקורות ממלכתיים. הנהלתו כולה - עם המנהל, הד"ר קובובי בראשו, היא על טהרת חברי ה "הסתדרות". הייתכן, כי בעלי הכרה מעמדית כאלה יתנגדו לחוקת עבודה בשביל עובדים ויתעללו בפקידיהם? מן הדין שהנהלת המוסד תפרסם גילוי-דעת פומבי, לאחר ששביתת-האזהרה הוציאה כבר את העניין לרשות הרבים, ותודיע מה מתרחש עכשיו במוסד.

דפים בנושא:


הערות: יום קודם לפרסום כתבה זו כתב נח זבולוני כתבה (תחת שם העט נ. אביאלי) ובה הוא מדבר על השביתה העתידית: שביתה תפרוץ ב ... "יד ושם". כתבה אליה מתייחסת כתבה זו. סביר מאוד שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות הטור השמיני 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 17, ירושלים (מועצת פועלי ירושלים - בית ההסתדרות) | הר הזכרון, ירושלים (יד ושם)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות