לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"בני ישראל" יחריפו מאבקם


מאת: ללא שם
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 16/09/1962 (יום ראשון)
תביעה נמרצת אל הרב של פרדס חנה להשיא את החתן מבני ישראל אהרן שפורקר מבאר שבע, עם בחירת לבו רוחמה ששון, בת העדה הבגדדית יוצאת הודו מפרדס חנה, כלולה בין ההחלטות שנתקבלו בתום האסיפה הכללית של עדת בני ישראל שנערכה בשבת בבאר שבע.
את האסיפה ניהלו יו"ר ועדת הפעולה הארצית של בני ישראל המהנדס אשר קולט, מזכיר ועדת הפעולה שמשון שמשון, ונציג באר שבע ועדה אשטון ששון.

מזכיר הוועדה מסר דו"ח מפורט על הפגישות והמגעים שנערכו לאחרונה עם נציגי מוסדות, אישים וגופים ציבוריים, אך הדגיש כי לצערו לא חלה עדיין תזוזה יסודית במלוי התביעות העקרוניות של בני ישראל. רבים מהמתווכחים תבעו בתוקף להחריף את המאבק.

בסיום האסיפה נתקבלה החלטה נוספת המאשרת את התביעה לשים קץ לאפליה החברתית של בני ישראל על ידי חסול הוראות הרבנות הראשית במשרד הדתות בקשר לסדורי נשואים מיוחדים לבני ישראל.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני כותב על מקרה הרב של פרדס חנה ויחסו לעדת בני ישראל 4 ימים לאחר פרסום כתבה זו, בכתבה הנושאת את שמו: הרבנות מפלה עדת "בני ישראל" בספרי הנשואין על-ידי ציון מיוחד של מוצאם כך שברור שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Alibag, הודו (כפר בו היו מרוכזים רבים מקהילת "בני ישראל") | רחוב הדקלים 100, פרדס-חנה כרכור (מועצה דתית, רבנות פרדס חנה - כרכור) | באר שבע
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.