לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב ברוך ישר מוצע לתפקיד של רושם נישואין ארצי

ישיא זוגות המבקשים להנשא בכל מקרה שרב מסרב להשיאם על פי הנחיות הרבנות הראשית


מאת: ללא שם
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 19/09/1962 (יום רביעי)
מועמד חדש לתפקיד רושם נשואין ארצי, עלה בימים אלה ברבנות הראשית ובמשרד הדתות, לתפקיד זה מוצע הרב ברוך ישר (שליכטר), מי שהיה רבה של עכו ועתה הוא בפנסיה בירושלים.

מזה זמן שהרבנות ומשרד הדתות מתלבטים במציאת מועמד לתפקיד רושמי נשואין איזוריים, הקושי בכך שיש למצוא מועמד ראשי ארצי. כזכור נתמנה רושם נשואין שהוא בעל משקל בשטח הרבני וההלכתי מצד אחד, ומצד שני יסכים להפעיל את ההנחיות של הרבנות הראשית בעניין נשואי עדת "בני ישראל".

לרגל סרובו של הרב י. ז. דיסקין רבה של פרדס-חנה להשיא את הזוג אהרן שפורקר מבאר שבע המשתייך לעדת "בני ישראל" עם בחירת לבו רוחמה ששון בת העדה הבגדדית מיוצאי הודו בפרדס חנה, הורתה מחלקת הרבנות במשרד הדתות לרב ברוך לרדת לפרדס-חנה ולהשיא את הזוג ואתמול עמד הרב ישר לקיים את ההוראה.

כפי שנמסר לנו מחוגים מהימנים, הובטח לרב ישר כי לאחר שימלא תפקיד זה וישיא את הזוג בפרדס-חנה, יגשו למנותו לרושם נשואין ראשי ארצי, לשם פתרון בעיית נשואי "בני ישראל" ובכל מקרה של סרוב של רב להשיא או לרשום זוג מבני עדה זו ימלא את התפקיד הרב ברוך ישר.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני סיקר באופן כמעט בלעדי את בעיית רישום הנישואין של עדת בני ישראל, ואת מינוי רשמי נישואין ארציים ואזוריים כפי שניתן לראות בכתבות המופיעות ב "דפים בנושא". לאור זאת סביר שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הדקלים 100, פרדס-חנה כרכור (מועצה דתית, רבנות פרדס חנה - כרכור) | שכונת בית וגן ירושלים (מגורי הרב ישר אחרי עזיבתו את העיר עכו) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות