לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

נפתח הכינוס הארצי השישי לתורה שבע"פ


מאת: ללא שם
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 01/07/1963 (יום שני)
הכינוס הארצי הששי לתורה שבעל-פה, הנערך ע"י מוסד הרב קוק בירושלים, נפתח אתמול אחה"צ באולם האקדמיה לרפואה בבירה בהשתתפות שר הדתות ד"ר ז. ורהפטיג, סגן שר הפנים ד"ר י. ש. בן מאיר, הרב הראשי לירושלים הרב אליהו פרדס, מ"מ ראש עיריית ירושלים מר מ. גבירצמן, אישי ציבור, רבנים, תלמידי ישיבות ושוחרי תורה מכל הארץ.

הכינוס שיימשך היום ושינעל בשעות הערב, הינו גם בבחינת כינוס סיום הש"ס, בהיותו מוקדש לששי ואחרון שבסדרי המשנה, הוא סדר טהרות. במסגרת הכינוס תיערך עליה לקברו של הרב מימון, שר הדתות הראשון במדינת ישראל, לגילוי המצבה בבית העלמין בסנהדריה.

מר יצחק רפאל, סגן שר הבריאות ויו"ר הנהלת מוסד הרב קוק הטעים בדבריו בכינוס, כי עיון שני, מעמיק יותר, בסדר טהרות מבהיר לנו, שהעולמות הגנוזים בסדר זה יש בם משום כוח משיכה מיוחד לקהל הרחב, הן משום המיסתורין שבהם, מחד, ומאידך - דווקא בגלל היעדר ידיעה מספקת בהם מצד הקהל הרחב.

לפני פתיחת הכינוס נאספה קבוצת אנשים בפתח בית האקדמיה לרפואה, בו נערך הכינוס לתורה שבעל-פה, והשמיעו קריאות מחאה נגד ניתוח גופות מתים שהוא נושא הקרוב לבעיות דיני טהרה. הנאספים הפיצו כרוז בו נאמר, כי חכמי ישראל וקובעי הלכה לא התירו מעולם ניתוחי מתים.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על הכנסים לתורה שבעל פה, בפרט לאור הכרותו עם רוב המשתתפים ועם המוסד המארח את הכנס: מוסד הרב קוק לכן סביר שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרב מימון 1, ירושלים (מוסד הרב קוק) | רחוב נתן שטראוס 7, ירושלים (פינת רחוב הנביאים, האקדמיה לרפואה, בית הרופא, בית ההסתדרות הרפואית (בשנות ה-60))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות