לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"בני ישראל" השובתים בי-ם יפתחו בשביתת רעב בשבוע הבא

ועד עדת "בני ישראל" פונה לרבנות ולמשרד הדתות לבדוק מחדש את "ההנחיות"


מאת: סופרנו
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 18) - 02/08/1963 (יום ששי)
בשבוע הבא יפתחו 25 המשפחות של "בני ישראל" היושבות זה השבוע השני על יד משרדי הסוכנות בירושלים בשביתת רעב, באם עד אז לא תיכנס הסוכנות היהודית במו"מ איתם.

בשביתת הרעב יתחילו שניים מראשי העדה וכל יום ויום יצטרפו אליהם שובתים נוספים. כן עומדים הם לשלוח שליחים לכל המקומות שבהם יש ריכוזי "בני ישראל" לשם גיוס עזרה חמרית ומוסרית. אתמול הם נתקבלו על ידי הוועדה לפניות הציבור של הכנסת והגישו את עצומותיהם. בגילוי דעת שפורסם על ידיהם טוענים השובתים נגד ההפלייה כלפיהם וגם נגד בעיות הקליטה. בין היתר נאמר בגילוי הדעת: "עובר על כולנו נסיון מחריד למצוא את עצמנו כאזרחים ממדרגה שניה בתוך המדינה היהודית, מדיניות מבישה זו אושרה בתקנון של הרבנות הראשית".

גילוי דעת של ועד העדה מסתייג מהשובתים ו "מההנחיות" של הרבנות הראשית

בגילוי דעת שפורסם מטעם ועד עדת "בני ישראל" פונים ראשי העדה לרבנות, לממשלה ולסוכנות היהודית לבדוק מחדש את "ההנחיות" המפלות את "בני ישראל" משאר היהודים, כדי לשים קץ לפרשה זו ולמנוע התדרדרות העניינים לעברי פי פחת.

בגילוי הדעת נאמר עוד שהנהגת "בני ישראל" מסתייגת מהדרישה של חלק מבני העדה להחזירם להודו כפי שהיא מסתייגת "מהפעולות ההרפתקניות של משרד הדתות ושליחיו בהודו ומההנחיות הגזעניות של הרבנות הראשית".

הסוכנות היהודית תיצור מגע עם הוועד הארצי של בני ישראל - לאחר שיגבש החלטתו - במגמה להפשיר את הקפאון שנוצר סביב שביתתם של 25 המשפחות השובתות בירושלים.

דובר הסוכנות מסר, כי הנהלתו מקוה שתוכל לבוא לידי מו"מ עם הוועד הארצי של בני ישראל, לאחר שיסכם תביעותיו. אתמול התכנס הוועד לדיון במעמד בני ישראל בארץ ובבקשותיהם כלפי השלטונות.

דפים בנושא:


הערות: כתבה זו נכתבה כנראה על ידי מספר כתבים. נח זבולוני הירבה לכתוב על עדת "בני ישראל", ולמעשה היה כמעט היחידי שסיקר אותם בעיתון חרות. הכתבות שהופיעו ימים אחדים אחרי כתבה זו: "מטרתנו היחידה ביטולם המהיר של הנחיות הרבנות הראשית" ו- בני-ישראל מאיימים בשביתת-רעב נגד הרבנות הראשית העוסקת באותה שביתת רעב, והחתומה בשמו מחזקת את העובדה שהחלק בכתבה המדבר על שביתת רעב נכתב על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Alibag, הודו (כפר בו היו מרוכזים רבים מקהילת "בני ישראל") | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב המלך ג’ורג’ 48, ירושלים (הסוכנות היהודית - בית המוסדות הלאומיים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות