לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

אושר הסכם מפד"ל - אגו"י בשיתוף המועצה הדתית בבירה


מאת: סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 01/01/1964 (יום רביעי)
המועצה הממוזגת של הפוהמ"ז והמפד"ל בירושלים אישרה ביום שני בלילה, סמוך לחצות, את ההסכם עם אגו"י בדבר שיתופה במועצה הדתית בבירה. הדיון היה סוער ביותר ושלוש סיעות עזבו את הישיבה קודם ההצבעה.

כזכור חתמו המפד"ל ואגו"י בירושלים הסכם בראשי-תיבות על שיתופה של אגו"י במועצה הדתית בבירה, בתנאי שהיא תחסל את הרבנות העצמאית שלה. סיעות "למפנה", "חוק אמונים" ו- "קרית יובל" במפד"ל בירושלים התנגדו להסכם ודרשו לבטלו. ישיבה שכונסה בשבוע שעבר נסתיימה ללא תוצאות לאחר שנפלו בה חלופי-דברים חריפים ביותר.

ביום שני בערב כונסה שוב המועצה הממוזגת של המפד"ל והפוהמ"ז בירושלים, ובסיומה של ישיבה סוערת ומתוכה, מלווה בהאשמות וחרפות, הוחלט כי ההסכם עם אגו"י יאושר. אגו"י תתבקש לבטל בהקדם את הרבנות הנפרדת שלה.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני הירבה לכסות את ההסכמים השונים להרכבת המועצה הדתית בירושלים כפי שניתן לראות מהכתבות המופיעות ב "דפים בנושא". נראה שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב חזנוביץ 1, ירושלים (סניף המפד"ל בירושלים) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות