לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עצרת מחאה המונית של עדת "בני ישראל" תתקיים בירושלים

השובתים מודים, כי לא חלה כל הרעה במצב בני עדתם בארץ


מאת: סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 10) - 31/07/1964 (יום ששי)
"מוטב לנו למות פה על המדרכה מאשר לחזור לבתינו מבלי שהשגנו את מלוי תביעותינו" - הכריזו אתמול בירושלים מנהיגי השובתים מ "בני ישראל" במסיבת עיתונאים שקיימו ליד המדרכה עליה שובתים רעב ארבעה אנשים, אחד מהם - זה היום הרביעי.

מר משה שמשון, דובר המשפות השובתות, מסר כי בשבוע הבא תתקיים בירושלים עצרת מחאה המונית של עדת "בני ישראל", שיבואו לירושלים כדי לעודד את 32 המשפחות השובתות. הדובר הטעים, כי הפעם יספק אותם רק מלוי תביעתם לביטול הנחיות הרבנות הגוזרות בדיקת מוצאם טרם הנשואין, גניזת הספר שהוצא ע"י הרבנות על "בני-ישראל" והתנצלות פומבית מטעמה.

נציג השובתים הודה כי לא חלה במשך השנה הרעה במעמדם וכי שום רב לא סירב להשיאם, אולם הם שובתים כדי למנוע אפלייה מילדיהם. "בני ישראל שיגרו מברק לבני עדתם בהודו כדי שהללו יפגינו ליד בנייני הסוכנות והקונסוליה הישראלית בבומבי. כן פנו בבקשה להתערב לטובתם לממשלת הודו ולוועדת זכויות האדם שליד האו"ם. הדוברים ציינו כי אשתקד, כשנפגשו עם ראש הממשלה הודיעו לו כי אם לא תחול תמורה במלוי תביעותיהם ישובו לשבות בירושלים והוא ענה על כך "ברוכים הבאים".

סופרנו מציין כי בין 120 השובתים, ישנם 45 ילדים כשהקטן שבהם היא תינוקת בת 20 יום. המבוגר מביניהם הוא בן 65. היום נכנסת שביתת הרעב ההודית ליומה הרביעי. שום מוסד רשמי לא מצא לנכון עד היום לטפל בשביתה ואין כל פיקוח רפואי על הצמים.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על בעיית עדת "בני ישראל" כפי שמופיע בריכוז של כל המאמרים בנושא: עדת "בני ישראל". קשריו בנושא הן מצד העדה והן מצד הרבנות הראשית ובפרט העובדה שכבר כתב על שביתות הרעב של עדת "בני ישראל" כל אלה מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Alibag, הודו (כפר בו היו מרוכזים רבים מקהילת "בני ישראל") | רחוב המלך ג’ורג’ 48, ירושלים (שביתת הרעב התקיימה מול משרדי הסוכנות היהודית) (הסוכנות היהודית - בית המוסדות הלאומיים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות