לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"עירית י-ם מממנת אוטומטית את גרעון המועצה הדתית בעיר"

חבר מועצת העיריה ד. כהן מתריע על מימון זה בלי שיש לעירייה השפעה על פעולות המועצה


מאת: סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 28/12/1964 (יום שני)
מועצת עירית ירושלים אישרה, בישיבתה אמש, את תקציב המועצה הדתית בבירה לשנת 1964-1965, המגיע לסך של 882,500 ל"י - לעומת 739,250 ל"י אשתקד.

חבר המועצה מסיעת תנועת החרות, דוד כהן, עמד בדבריו, בויכוח על תקציב המועצה הדתית, על העובדה שאין למועצת העיר כל שליטה על תקציב המועצה הדתית, וכל תפקידה מצטמצם לאישור אוטומטי של החלק הארי של גרעונה.

הדובר חיזק את דבריו בציטוט קטעים מדו"ח ועדת-הכספים של העיריה, המעידים על סירוב של הנהלת המועצה הדתית לשמוע לדברי ראש העיר, בטענה שאין לעיריה סמכות לכך. נואמים אחרים התעכבו על ניפוח המנגנון במועצה, על חשבון פעולותיה; על הכפילות בנשיאת משרות רבניות לפי העדות, ועוד.

מתוך תקציב בן 882,500 ל"י, הוקצו כ-700 אלף ל"י למנגנון, 51,400 ל"י - להוצאות אירגוניות, וכ- 125 אלף ל"י - לפעולות ושירותים. גרעון המועצה הדתית הוא 715,500 ל"י המכוסה ב- 477,000 ל"י ע"י העירייה, וב- 238.500 ל"י - ע"י משרד הדתות.

בראשית ישיבת המועצה כיבדו חבריה בקימה את זכרה של הגברת שרה אקסלרוד ז"ל, אמו של חבר המועצה אברהם אקסלרוד יבל"א. ראש העיר העלה את דמותה על המנוחה, והביע, בשמו ובשם חברי המועצה, את תנחומיו למשפחה.

הערות: קרבתו של נח זבולוני לאברהם אקסלרוד והכתבות הרבות שפירסם נח זבולוני מוועדת הכספים של העיריה, כל אלו מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות