לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בקולות הקואליציה אושרה העלאת מחיר המים בבירה


מאת: סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 22/03/1965 (יום שני)
מועצת עירית ירושלים אישרה אמש, בקולות הקואליציה, נגד קולות סיעות תנועת החרות, הליברלים ופאג"י, להעלות את מחיר המים בעיר מ-35 אג' למ"ק ל-50 אג'.

ראש העיריה, בהביאו את ההחלטה לאישור המועצה, טען שההעלאה באה על יסוד החלטות מוסמכות של מועצת המים, וכי משק המים הוא משק סגור, ועל כן יש לאזן אותו. 5 האגורות ממחיר כל מטר מעוכב מים תופרשנה למטרת הקמת מכון לטיהור מי-שופכין.

נציג תנועת החרות מר א. אקסלרוד, בהביעו התנגדות להעלאת מחיר המים ציין שהעלאה זו לא תהיה האחרונה, כיוון שבוועדת הכספים של הכנסת עומדת החלטה להטיל אגרת מים בערים, כדי להוזיל את מחיר המים בנגב.

הוא תבע שאגרה זו לא תוטל על ירושלים אלא להיפך: ירושלים, בשל מצבה המיוחד והמצב הכלכלי של רוב תושביה, צריכה להינות מסובסידיה להוזלת מחיר המים, כיוון שמחיר המים בירושלים היה ונשאר מהגבוהים ביותר בארץ, בצריכה הממוצעת, ואין שום הצדקה להעלותו עוד.

פתח להעלאות נוספות

מר ד. כהן, טען אף הוא, שהעלאה זו במחיר המים היא פתח להעלאות נוספות בשרותים אחרים של העיריה: אגרות חינוך, מס רכוש וכו'. הוא טען עוד, שאף על פי שמשק המים הוא משק סגור, אין להצדיק העלאה של 50 אחוז למחיר המים כי הגרעונות אינם מגיעים לשיעור זה.

ד"ר פ. יעקובי (ליברלים) התנגד בעיקר לתשלום עבור זכויות המים לחברת "מקורות". הוא ציין שבחוזה עם "מקורות" לא דובר על רכישת זכויות המים.

ש. ז. דרוק (פאג"י) טען שהעלאה זו נוגדת את המדיניות הכלכלית של הממשלה, וכי אפשר לאזן את משק המים בבירה על ידי מתן סובסידיה.

דפים בנושא:


הערות: כפי שניתן לראות מהכתבות המופיעות ב "דפים בנושא", נח זבולוני הירבה לכתוב על מחיר המים בירושלים, זאת הודות לקשריו עם אברהם אקסלרוד נציג מפלגת חרות בעיריית ירושלים. סביר מאוד שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות