לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"לוח הזמנים הדחוס" מנע פגישה עם עמרם בלוי


מאת: סופר "מעריב" בירושלים
פורסם: מעריב | מעריב - עמוד פנימי (עמוד 6) - 17/06/1974 (יום שני)
שעות מעטות לפני בוא פמליית נשיא ארה"ב לירושלים התדפק שליח מיוחד על דלת מעונו של מנהיג נטורי קרתא עמרם בלוי. הוא נשא עמו אגרת שחותם הקונסוליה האמריקנית טבוע עליה ובה דחיה אדיבה של בקשת הרבי להיוועד עם הנשיא האורח ולהציע לו לספח את ישראל לארה"ב. הנימוק הרשמי היה לוח הזמנים הדחוס של ניכסון בעת ביקורו הקצר. עם זאת הובטח לבלוי כי עצומתו תימסר לעיונו של הנשיא במהלך שהותו בישראל.

מנהיג נטורי קרתא לא נפגע מן התשובה השלילית ואתמול ניצב בחברת חסידיו בעיקול הדרך העולה לירושלים כדי להריע לאורח הרם. כאשר עברה שיירת הנשיא בירך הרב הישיש בהתרגשות רבה כשנאמניו חוזרים אחריו: "ברך שחלק מכבודו לבשר ודם".

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני כתב על התייחסות עמרם בלוי לביקורו של ריצ'רד ניקסון בישראל, מאוחר יותר בכתבה אותה סימן ככזו שכתב הוא עצמו: החרדים לא דנו בניכסון, עובדה זו והעובדה שהכתבה אינה חתומה (כתב נוסף סיקר את ענייני נטורי קרתא באותו זמן: יהושע ביצור, אך כתבותיו נשאו תמיד את שמו), מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה ע"י נח זבולוני.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב מעריב - עמוד פנימי 1974

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: דרך שכם 27, ירושלים (הקונסוליה האמריקאית במזרח ירושלים (עד שנת 2010)) | רחוב מאה שערים 57, ירושלים (בית הכנסת "קהל יראים" - בית מדרשו של הרב עמרם בלוי)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות