לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"כלי משחית נורא"


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 18) - 03/07/1974 (יום רביעי)
הרב עמרם בלוי, מנהיג "נטורי קרתא" בירושלים, הודה בפומבי במישגה שעשה, בכך שפירסם באמצעות הרדיו "הציוני" את הכרזתו נגד מדינת ישראל בעת שהותו של הנשיא ניכסון בישראל. הכרזתו של ר' עמרם ברדיו, וכן הראיון שהעניק לסופר "מעריב" בירושלים נגד מדינת ישראל, חוללו סערת רוחות במחנה "הנטורים". הם דרשו מר' עמרם לפרסם גילוי-דעת, ולהבהיר את המניעים שהביאוהו לפירסום ההכרזה נגד המדינה דווקא ברדיו ה "ציוני".

פירסם איפוא הרב עמרם בלוי את ההודעה הפומבית הבאה: "מה שנתפרסם שנדבר בשמי ברדיו של המדינה, הריני להודיע כי היתה בזה תקלה ומשגה. כי חלילה להשתמש ברדיו, שהוא כלי משחית נורא, המשחית נפשות ישראל, מחלל שבת בפרהסיא באופן מבהיל. על החתום: עמרם ברש"י בלויא". הרוחות במחנה של "נטורי קרתא" נרגעו.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני כתב על התייחסות עמרם בלוי לביקורו של ריצ'רד ניקסון בישראל, שבועיים קודם בכתבה אותה סימן ככזו שכתב הוא עצמו: החרדים לא דנו בניכסון, עובדה זו והעובדה שהכתבה אינה חתומה (כתב נוסף סיקר את ענייני נטורי קרתא באותו זמן: יהושע ביצור, אך כתבותיו נשאו תמיד את שמו), מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה ע"י נח זבולוני.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1974

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב תורה מציון 15, ירושלים (רשות השידור - רוממה) | רחוב מאה שערים 57, ירושלים (בית הכנסת "קהל יראים" - בית מדרשו של הרב עמרם בלוי)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2022 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.