לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"שולאמיס" וה "מעזוזעס"


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 17) - 19/11/1974 (יום שלישי)
השרה לשעבר שולמית אלוני, יכולה לבחור עתה מה טוב לה יותר: לגלוג עוקצני, המכוון כלפי פעילותה "הדתית" מ "סאוועטיש היימלאנד" הייבסקי, או להבדיל, שבחים מפי הרבי מלובאביץ', על פרישתה מהממשלה למען עקרונותיה.

גליונו האחרון של "היימלאנד" הסובייטי, שהגיע אלינו זה עתה, מספר את סיפורו של החסיד "יאנקעוו" רייניץ, בלוד, שגילה בעירו מזוזות פסולות ופנה אל שולמית אלוני לדאוג ל "זכויות האזרח", המבטיחות מזוזות כשרות לכל דורש. הירחון הסובייטי-אידי מצטט את מכתבה של "שולאמיס אלאני" אל החסידים, ומלגלג על הדאגה שמגלה תנועתה בעניין ה "מעזוזעס" ...

מצד שני שיבח בשבוע שעבר הרבי מלובאביץ' - בדבריו בהם תקף בחריפות את המפד"ל על בגידה בעקרונותיה בהצטרפות לממשלה - את שולמית אלוני, על שידעה לפרוש מהממשלה למען עקרונותיה שלה, שלא כמו ראשי המפד"ל שרצו להיות שרים בכל מחיר ...

הערות: נח זבולוני ביסס כתבות רבות על גליונות "סאוועטיש היימלנד" אותם היה מקבל מדי חודש בחודשו. סביר מאוד שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1974

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: דרך השדות 73, כפר שמריהו (ביתה של שולמית אלוני) | 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’) | מוסקבה, רוסיה (קירוב 5 (מוסקבה העתיקה) - מערכת סאוועטיש היימלאנד (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות