לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

המנהיג חוזר לביתו


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 4) - 21/02/1966 (יום שני)
מנהיג "נטורי קרתא", ר' עמרם בלוי, עלה בשבת זו בפעם הראשונה לירושלים, כדי לשבות בה, מאז פרשת נשואיו המסעירים עם הגיורת רות בן-דוד אשר אילצה אותו לנטוש את עיר הקודש.

את העילה לעלייה לירושלים נתן לו טקס ברית המילה, שנערך בשבת בבית נושא כליו הנאמן, ר' לייב וייספיש, בו כובד ר' עמרם להיות הסנדק.

את השבת בילה ר' עמרם בלוי עם בת זוגתו בדירתו הישנה אשר בשכונה החרדית "בתי אונגרן" הסמוכה לשכונת מאה שערים. לאחר שהשבת הראשונה שלו בירושלים "עברה בשלום", מתכננים תומכיו ונאמניו של ר' עמרם להחזירו לישיבת קבע בעיר הקודש לקראת חג הפסח הבא עלינו לטובה, כדי שינהיגם שוב ב "מערכות אלוקים חיים".

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני היה מקורב לחוגי "נטורי קרתא" ובפרט לזה של הרב עמרם בלוי. סיקר באופן שוטף את נישואיו לרות בן דוד, ואת הגלייתו מעדת "נטורי קרתא". עובדות אלה וסגנונה של הכתבה מביאים להנחה שהיא נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1966

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרב בלוי 5, בני-ברק (בית הופמן - הבית בו גר הרב עמרם בלוי לאחר עזיבתו את בית משפחת בנדיקט) | בתי אונגרין, ירושלים (ביתו של הרב עמרם בלוי (לפני גלותו לבני ברק) (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.