לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

יהודית בת העשר - מציגה תמונותיה באוקראינה


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 5) - 20/03/1966 (יום ראשון)
בחוברת האחרונה של "סובייטיש היימלאנד" פורסמה כתבה קצרה על ילדת-הפלא היהודיה בברית המועצות - יהודית לבנברג ("יהודיס לעווענבערג"), בת 10 בלוויית כמה מציוריה.

הילדה - בת לאומן בכלי קריסטל - היא תלמידת כתה ד' ודוברת ארבע שפות: אידיש, הונגרית, רוסית ואוקראינית. יהודית גם לומדת מוסיקה, ואף יוצרת בתחום זה.

בהיותה בת חמש באה יהודית ללמוד בסטודיו לילדים שבאוז'גאראד (אוקראינה). מאז הוצגו ציוריה ב-16 תערוכות בינלאומיות, שנערכו, בין השאר, באיטליה וביפן, ביוון וביוגוסלביה, בצרפת ומזרח גרמניה ועוד.

באחרונה הוצגה תערוכה של יצירותיה באוז'גאראד - ולכבוד המאורע נתקיימה מסיבת עתונאים עם הציירת הצעירה, בהשתתפות הוריה אשר בימי מלחמת העולם השנייה היו באחד הגיטאות בהונגריה.

הערות: נח זבולוני קיבל מדי חודש את גליונות "סאוועטיש היימלנד" ומאמרים רבים נכתבו על פי ידיעות ששאב משם. עובדה זו, וסגנון הכתבה מביאים לסברה שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1966

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: מוסקבה, רוסיה (קירוב 5 (מוסקבה העתיקה) - מערכת סאוועטיש היימלאנד (משוער)) | אוז’הורוד, אוקראינה
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.