לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

קריאה מלונדון ל "עדה החרדית" בירושלים


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 17) - 12/09/1966 (יום שני)
בחוברת פרי עטו של הרב ירחמיאל ישראל יצחק דומב, מראשי "נטורי קרתא" בלונדון, נקראת "העדה החרדית" בירושלים לבקש סליחה ומחילה מאת ר' עמרם בלוי ולהחזירו למנהיגות.

איש לונדון מגולל מחדש את פרשת הגיורת רות בן-דוד, שר' עמרם בלוי נשא אותה לאשה, ומציין את דבקותה ב "נטורי קרתא". "ברוכה היא לה'. אחותנו, בתו של אברהם אבינו ע"ה, הלכה מקצה העולם עד קצהו בנסיונות רבים וגדולים, עד שנטתה אהלה בין שארית ישראל המעטים, הלחוצים והנדכאים והחלושים, אצל נטורי קרתא, בחוג זה דווקא אשר חייו הגשמיים הבשריים מצומצמים ביותר, בחוג יהדות זו דווקא בחרה לחלקה ולמנת גורלה".

הרב דומב תוקף את השיסוי נגד ר' עמרם בלוי ומציין ש "עבר את כל הגבולים ופרץ את כל הגדרות".
"העדה החרדית מעוניינת" - אומר הוא - "דווקא באותה מידה שר' עמרם בלוי פועל בחומותיה ומדריך את ענייניה, שהרי עניינו של ר' עמרם אינו מצומצם להקהילה הזאת ולמקום הזה, אך פועם בלב כל הנשארים באמונתם בכל מקומות פזורי ישראל, התאבקות גיבור-מלחמה זה מגיע גם אליהם".

המסקנה: צריך לפייס את ר' עמרם, צריך לבקש מחילתו.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני היה מקורב לחוגי "נטורי קרתא" ובפרט לזה של הרב עמרם בלוי. סיקר באופן שוטף את נישואיו לרות בן דוד, ואת הגלייתו מעדת "נטורי קרתא". עובדות אלה, ציטוטים מחוברת של הרב ירחמיאל דומב אותו הזכיר ברבות מכתביו וסגנונה של הכתבה מביאים להנחה שהיא נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1966

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 48 Alkham Road, לונדון (בית הכנסת תורה ותפילה - מרכז נטורי קרתא בלונדון) | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות