לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חרם - עד ביאת המשיח


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 11) - 20/10/1966 (יום חמישי)
ירושלים הזדעזעה ת"ק פרסה על ת"ק פרסה, בשל "חילול השם" הנורא: בסמינר למורות "בית יעקב" של "אגודת ישראל" מלמדים שפות זרות. מתריע על כך "העדה", בטאון "העדה החרדית" בירושלים.

בטאון זה, שהחל להופיע למן הפילוג שחל עם פרישתם של ר' עמרם בלוי וחבריו על רקע נשואיו של מנהיג "נטורי קרתא" עם הגיורת רות בן דוד, "מגלה" בגליון האחרון, כי המערכה נגד ניתוחי המתים "לא נטושה על טחול ומרה בלבד, אלא עמוק הרבה מזה. ההתנגשות היא בין אמונה ובין כפירה, בין הכרה בהשארת הנפש, שכר ועונש, עולם הבא ותחיית המתים, ובין התכחשות וכפירה" - רחמנא ליצלן ...

הבטאון מתקיף את הנציגים "הדתיים" היושבים בבית המינות "הכנסת" שכאילו יעמדו על המשמר ויתבעו את ביטול הגזירה. מבית-מינות זה - אומר הבטאון - לא תצמח טובה לישראל, כי הכנסת נבראה ללחום בתורה ולא לשקוד על קיומה.

בהתקפה חריפה יוצא הבטאון נגד "אגודת ישראל" המקיימת בבתי-הספר שלה, דהיינו בסמינר למורות "בית יעקב" לימוד שפות זרות, שעליהן הכריז בשעתו רבה של ירושלים, הרב יהושע לייב דיסקין זיע"א, חרם ממש שתוקפו הוא עד ביאת המשיח.

דפים בנושא:


הערות: הנושא, הסגנון, וסיקור בטאון העדה החרדית "העדה" מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה על ידי נח זבולוני.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1966

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב מודיעין 14 ב, ירושלים (מרכז בית יעקב בישראל) | רחוב רבנו תם 34, ירושלים (בית יעקב - שכונת תל ארזה) | רחוב מאה שערים 71, ירושלים (מערכת "העדה" - בטאון העדה החרדית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות