לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

באצטלא של מיתון


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 15) - 15/12/1966 (יום חמישי)
מאז פרש מתפקידו, תפקיד סגן ראש עיריית ירושלים, מועסק מר רחמים כלנתר, אבי ה "כלנתריזם" הידוע, כיועץ ראשי לייצור תשמישי קדושה וליצואם במשרד הדתות. קיבל אותו לעבודה שר הדתות לשעבר, הרב י. מ. טולידנו ז"ל.

ברם, המפלגה הדתית-לאומית לא שכחה לו, למר כלנתר, את חטא בגידתו, ובהנהלתה הושמעו לא אחת טענות נגד שר הדתות דהיום, ד"ר זרח ורהפטיג, על שאינו מעז להסיק את המסקנות לגבי מר כלנתר.

משנתמנה מר בנימין שחור לתפקיד סגן שר הדתות החלו לחפש דרך אלגנטית להיפטר בה מן האיש. עתה היא נמצאה: נציבות המנגנון דרשה ממשרד הדתות להציע לה עשרה מועמדים לפיטורים. אחד המועמדים האלה הוא, כנמסר, מר כלנתר, המועסק מפאת גילו (65) על-פי חוזה מיוחד.

ואכן, מר כלנתר עלול לראות עצמו, בראשית שנת-התקציב החדשה, משוחרר מתפקידו - "כתוצאה ממדיניות המיתון".

דפים בנושא:


הערות:
מדובר באותו כלנתר שנטש את סיעת "המזרחי" בעיריית ירושלים וחבר לראש העיריה אגרון ובתמורה מונה לסגן ראש העיר. כלנתר "זכה" ועל שמו נקרא המונח: "כלנתריזם" ומשמעותו מעבר למפלגה אחרת תמורת טובות הנאה.

סביר מאוד לפי הכתבות המוזכרות ב "דפים בנושא" ובעיקר הכתבה: חוזה מיוחד שעסקו בענייניו של רחמים כלנתר שגם כתבה זו נכתבה על ידי נח זבולוני.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1966

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אבן גבירול 166, תל אביב (מרכז המפד"ל משנת 1957 (בית הקסטל, כיום בית וואלה)) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.